Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fidan ve Topbaş'a milletvekilliği yolu

'de lerde MİT Müsteşarı 'ın adaylığına kesin gözü ile bakılırken, sürpriz isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu

Giriş Tarihi: 25.1.2015
Fidan ve Topbaş'a milletvekilliği yolu
'de, 7 Haziran'da yapılması planlanan seçimlere dönük adaylık heyecanı başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun profili ve kamuoyundaki algısı ölçülüyor, toplumun öncelikleri araştırılıyor. AK Parti'nin bu dönem bürokrasiden fazla aday göstermeyi düşünmediği, "Sormadan istifa etmeyin" talimatı verildiği bildirildi. Bu kararın Paralel ile mücadele nedeniyle verildiği öğrenildi. Aday tespitleri için de illerde isimler üzerinde anket çalışması yapılacak. Ancak şu aşamada MİT Müsteşarı 'ın adaylığına kesin gözü ile bakılıyor. Kulislerde konuşulan sürpriz isim ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Danışmanı Mücahit Aslan, Davutoğlu'nun danışmanları Ertan Aydın, Taha Özhan, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Adnan Boynukara, eski milletvekili Faruk Koca'nın isimleri de konuşuluyor.

HAKAN FİDAN KİMDİR? - TIKLAYIN

SARAY EKİBİ

Kulislerdeki başka bir hareketlilik ise Erdoğan'ın üç dönemlik milletvekilleri arasından kimleri Saray'a yanına olacağı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Binali Yıldırım, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Gümrük Bakanı Nurettin Canikli, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Baş'ın bu kadroda yer alacağı konuşuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fidan ve Topbaş'a milletvekilliği yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN