'Paralel örgütün beyni çökmüştür'

Fethullah Gülen'in eski sağ kolu Latif Erdoğan, SABAH'ın Paralel İmamları isim isim açıkladığı haberini değerlendirdi: Paralel örgütün beyni çöktü. Gülen'e önerim, artık bu işi tasfiye etmesidir

Giriş Tarihi: 25.1.2015
'Paralel örgütün beyni çökmüştür'
Sabah gazetesinin Paralel Yapı'nın il il, bölge bölge imam yapılanmasını deşifre ettiği yazı dizisi büyük yankı uyandırdı. Paralel Yapı'nın eski üyelerinden, gazeteci yazar Latif Erdoğan, SABAH gazetesinin Paralel Yapı'nın imamlarını, isim isim ortaya koymasını "Paralel örgütün beyninin çöktüğünün göstergesi" olarak değerlendirdi.

'GÜLEN KENDİNİ PEYGAMBER GÖRÜYOR'
Bir zamanlar Fethullah Gülen'in sağ kolu olan ve Gülen grubu içinde yıllarca yer alan Erdoğan, aHaber'de önceki gece yayımlanan Deşifre programına katıldı. Gülen'in kendini peygamber gibi gördüğünü belirten Latif Erdoğan, "Bir gün bana 'Sizden sonra ne olacak?' diye sorduğumda 'Ebubekir'i halife seçersiniz' dedi" diyerek, Gülen'in ruh halini de ortaya koydu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından çarpıcı satır başları:
Paralel Yapı'nın imamlarını bir liste halinde verebilmek, hepsini gerçek, doğru bilgilerle yayınlayabilmek bu işin artık bittiğinin de işaretidir. Yani şu anda beyin çökmüştür. Demek ki bu bilgilere artık ulaşılabiliyor. Onlar bu bilginin olmadığı varsayımıyla rahat hareket ediliyordu çünkü. Demek ki devlet bu yapıyı avucunun içi gibi biliyor.
Belki de Sayın Cumhurbaşkanı, "İnlerine girdik" derken bunu kastediyordu.

'İNLERİNE İŞTE ŞİMDİ GİRİLDİ'
Çünkü şimdi gerçekten inlerine girildi. Bilinen şeyleri gizlemenin manası yok. Benim Gülen'e dolaylı, doğrudan tavsiye ettiğim şey, bu işi tasfiye et. Benim 20 senedir dilimde tüy bitti. 'Cemaat, cemiyet, milletleşme' süreci dedim. Cemaattik, cemiyet olduk, milletleşelim. O ise ısrar etti: "Her ne kadar Latif Hoca bizim cemaat olmaktan cemiyete, millete geçmemiz gerektiğini söylese de biz cemaatiz ve cemaat olarak kalacağız" dedi. İşte bunun faturası şimdi bunlar. Bedeli budur...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel örgütün beyni çökmüştür'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN