Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cemil Ertem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlığına getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlığına ekonomist- gazeteci-yazar Cemil Ertem getirildi.

Giriş Tarihi: 26.1.2015 19:41 Güncelleme Tarihi: 26.1.2015 20:30
Cemil Ertem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlığına getirildi

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Ertem, ekonomi ve finans alanlarında danışmanlık yapacak.

Cemil Ertem Kimdir?

Ekonomist doktor, gazeteci, yazar kimliğiyle tanınmaktadır. Günlük gelişme ve haberlerden yola çıkarak, iktisat teorisini politikayla birleştirerek ekonomi yazıları yazmaktadır. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını ise finans ve iktisat alanlarında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi- Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yapmıştır.

İktisat ve siyaset konusunda uzun yıllardır çeşitli dergi ve gazetelerde yazan Ertem, Nokta ve Forbes dergilerinde köşe yazarlığından sonra Taraf gazetesinde, kuruluşundan yakın zamana kadar, ekonomi-politik yazıları yazmıştır. ATV Ana Haberde ekonomi ve siyaset editörlüğü görevini yürütmüştür. İstanbul Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Ertem Finans ve İşletme dersleri vermiş, Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.
Bilgi ekonomisi, ekonomi-politik, alternatif büyüme ve para teorileri alanında çalışan Ertem 2011 yılı MÜSİAD en iyi ekonomi yazarı ödülünü almıştır.
Etkileşim Yayınları'ndan Bitişler ve Başlangıçlar ve Yeni Dünya Düzeni-WikiLeaks (Özgür Uçkan'la) adlarında kitapları bulunmaktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemil Ertem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlığına getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN