Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Bağımsız yargı hesap sormalı

bugünkü yazısında Cumhuriyet’ten Can Dündar’a verdiği röportajda 17 Aralık darbesini pervasızca itiraf eden Paralel Yapı’nın savcılarından Celal Kara hakkında ’yı vebağımsız savcıları göreve davet etti.

Giriş Tarihi: 27.1.2015 15:59 Güncelleme Tarihi: 27.1.2015 16:06
Mehmet Metiner: Bağımsız yargı hesap sormalı
Darbenin hedefinde Erdoğan var demiştik

17/25 Aralık bir darbe teşebbüsüdür. Doğrudan hedef kişi R. Tayyip Erdoğan'dır.
Bunu dedik mi? Dedik.
"Bu bir yolsuzluk susturuculu darbe kalkışmasıdır" dediğimizde muhalefet bloğu, "Siz de her şeye darbe diyorsunuz!" diyerek karşı saldırıya geçti mi? Geçti.
Daha açık bir ifadeyle, düne kadar eleştirip hesap soracağını söylediği paralel yapının safına geçti.
Paralelci farelerin kendilerine sundukları o tapeler üzerinden paralel muhalefet bloğu tepinip durdu.
Paralelci Savcı Celal Kara'nın açıklamalarından asıl gerçeği görürler mi? Sanmıyorum. Çünkü gerçeğin öyle olmadığını bilerek Erdoğan liderliğini bitirmek için o alçakça iddiaların arkasında durdular.

AMAÇLARI ERDOĞAN'I DEVRE DIŞI BIRAKMAKTI

'Erdoğansız Türkiye' ve 'Erdoğansız AK Parti'

Çok farklı kesimler bu süreçte amaç birliği ettiler. 7 Şubat, Gezi ve 17/25 Aralık süreçleri boyunca amaçlanan şey belliydi: Erdoğan'ı ilkin itibar suikastıyla sarsmak... Akabinde Erdoğan liderliğini sonlandırmak...

Paralel muhalefet bloğu Erdoğan üzerinden "AK Partisiz bir Türkiye"ye ulaşmak istediler. Ama sureti haktan görünen birileri de "Erdoğansız bir AK Parti" olsun istediler. "İçimizdeki hainler" söyleminin karşılıksız olmadığını "tuzluklar"dan biliyoruz.

Erdoğan liderliği bertaraf edilirse AK Parti'nin ele geçirilme süreci mümkün hale gelecekti. Davutoğlu'yla beraber bu tuzak da bozuldu.

7 ŞUBAT OYUNU ERDOĞAN'IN BASİRETİ SAYESİNDE BOZULDU

7 Şubat'ta MİT Müsteşarı üzerinden Erdoğan'a ulaşmak istediler. Tuzağın başrol oyuncuları, paralel hainlerdi. Erdoğan'ın o üstün basireti sayesinde bu oyun bozuldu.

Gezi süreci, Mısır'da Mursi'yi deviren o "üst aklın" Türk versiyonuydu. Gezi sürecinin içinde paralel yapı da vardı, ama başroldekiler ayrıydı. Erdoğan'ın cesareti sayesinde bu tuzak bozuldu.

17/25 Aralık operasyonu, emniyet-yargı üzerinden Erdoğan'ı bitirme ve seçilmiş hükümeti alaşağı etme operasyonuydu. Bu kalkışmanın öncüleri de Pensilvanya'nın tetikçileriydi. Erdoğan'ın basireti ve yiğitliği sayesinde bu darbenin de önü kesildi.

Mısır'da Mursi'ye kurulan tuzak, Türkiye'de Erdoğan'a ve AK Parti'ye kuruldu. Ama hamdolsun Erdoğan liderliği sayesinde bu tuzaklar paramparça edildi. Karanlık dehlizlerde kurulan oyun planları boşa çıkartıldı.

SAVCI DARBEYİ İTİRAF ETTİ

Paralel savcının sözleri, bir darbe itirafıdır.
"1 Numara Erdoğan'dı" diyor.
Erdoğan "Oğlum Bilal üzerinden bana ulaşmak istiyorlar!" dememiş miydi?
O tarihte bu söze burun kıvıranlar Savcı Kara'nın itirafından sonra bilmem ki ne derler... Soy ismi gibi kara olan Savcı alenen bunu itiraf ediyor işte.
Sarraf üzerinden yürütülen soruşturmanın hiçbir yerinde bariz bir biçimde Bilal Erdoğan'ın adının geçmediğini belirten Kara"1 Numara"yla kastedilen kişinin Tayyip Erdoğan olduğu sonucuna kendisi varıp soruşturmayı o yönde derinleştirme kararı alıyor.
Paralelci savcıların hukuk anlayışları bu işte...
Ergenekon davasından edindikleri tecrübeyi bu davaya taşımak istediler.
Yargının omuzları üzerinden dönemin Başbakanı Erdoğan'a alçakça kurşun sıkanların siyasi destekçilerinin dün o yapının mağdurları olması Stockholm sendromuyla sadece izah edilemez.
Çünkü ortada bilinçli bir kirli ittifak söz konusu...
Belki de hepsi aynı "üst aklın" farklı ünitelerini oluşturuyorlardır.
Paralelci Savcı, "Perde arkasında bu işlere yol ve izin veren Başbakan'dır" diyor.
Somut ve objektif delil mi?
Yok...

BİZ İSTERSEK ERDOĞAN'A DA KELEPÇE VURURUZ

Delil imal etmek onların işi...
'Biz istersek Erdoğan'ı...'
O süreçte adliye koridorlarında mafya babaları gibi dolaşan bazı paralelci savcıların saygısız ve küstah bir dille Erdoğan'ın ellerine kelepçe vurabileceklerini söylediklerini unutmayalım.
Paralel yapının kendini Başbakanın üstünde nasıl gördüğüne ilişkin bir örnek de Kayseri'de yaşandı.
O süreçte sorgulama yapan paralelci polis şeflerinden biri aynen şöyle diyor: "Biz istersek Başbakan Erdoğan'ı Guantanoma'ya göndeririz..."
"Dönemin Başbakanı" diye başlayan fezlekeleri önceden hazırlama cüretinde bulunabilmelerinin sebebi de bu işte...
Yüce Divan değil siyasi kapan
Yüce Divan'la amaçlanan şeyin, Bilal Erdoğan üzerinden davamızın lideri Erdoğan'a ulaşmak olduğunu söylediğimizde başka türlü tavır koyup paralel yapıyı sevindirenlere Kara'nın açıklamasından sonra özür dilemek düşer. Tabii sahiden samimi iseler...
"Bakanlar Yüce Divan'a gitselerdi Bilal peşlerinden giderdi" diyor Savcı Kara.
Şimdi anladınız mı "siyasi kapan"ın ne olduğunu?

BAĞIMSIZ SAVCILAR GÖREVE

Kara'nın sözleri bir darbe itirafıdır.
gereğini yapmalı.
Bağımsız yargı da Kara gibi darbeci yargı mensuplarından hesap sormalıdır.

Kaynak: - STAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Metiner: Bağımsız yargı hesap sormalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN