Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnönü'yü vefasızlık ve ihanetle suçladı

Giriş Tarihi: 30.1.2015
İnönü'yü vefasızlık ve ihanetle suçladı

Belediye Başkanı 'nün tehdit edildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulan , "Bu, büyük bir vefasızlık, ihanet ve iftira" dedi

Belediye Başkanı 'nün tehdit edildiği iddiasıyla başlatılan savcılık soruşturması kapsamında 26 Ocak günü adliyeye gelerek şüpheli sıfatıyla ifade veren 'ün ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Sarıgül'ün ifadesinden bazı önemli bölümler şöyle:

"MUSTAFA SARIGÜL PEŞİMDEN ABD'YE GELİP BASKI YAPTI" - TIKLAYIN

'TEHDİT DEĞİL, SİTEM ETTİM'
"İnönü'yü Belediye Başkanlığı için bizzat önerdim. İnönü, Belediye Başkanı olduktan sonra 29 meclis üyesine bilgi dahi vermeden yönetimde ciddi değişikliklere gitmek istedi. Belediye meclis grubu ve belediye başkanı Hayri İnönü arasında uyuşmazlık yaşandı. Devreye girip bu gerginliği çözmem istendi. Bu kapsamda kendisi ile birkaç görüşme yaptık. Görüşmelerde kendisini kesinlikle tehdit etmedim, sadece sitem ettim." " Gazetesi'nde Nazlı İnönü'nün gerçek dışı beyanlar içerir bir röportajı çıktı. Kocasını belediye başkan adayı gösterdiği için bana defalarca teşekkür eden Nazlı İnönü'nün, teşekkür ettiği günleri unutup hiç konuşmadığım kelimeleri ben söylemişim gibi kamuoyuna aktarmasını büyük bir hayret, şaşkınlık ve üzüntü ile okudum. Makamdan sonra nasıl bu hale geldiler anlamış değilim. Büyük bir vefasızlık, ihanet ve iftira ile karşı karşıyayım. Nazlı İnönü'ye gönderdiğim, 'Benim çocuklarım mutsuz uyudu, sizinkiler mutlu olsun' mesajı bir iyi niyet temennisidir. Nazlı hocayı defalarca arayıp ulaşamadığım için kendisine bu mesajı gönderdim. Hakkımda kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmesini talep ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnönü'yü vefasızlık ve ihanetle suçladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN