Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tıpış tıpış'tan sonra lere sitemi

Giriş Tarihi: 31.1.2015 10:16 Güncelleme Tarihi: 31.1.2015 10:20
'Tıpış tıpış'tan sonra gurbetçilere oy sitemi

Mehalefet yapadığı gerekçesi ile bütün kesimlerin eleştirilerine maruz kalan Genel Başkanı , yine lere sitem etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde seçmen tıpış tıpış sandık başına gidecek şeklindeki açıklamalarıyla tepki çeken Kemal Kılıçdaroğlu gurbetçilere de oy tercihleri nedeniyle sitem etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP Yurtdışı Birlikleri Toplantısı"nda yaptığı konuşmada gurbetçilere sitem ederek "Yurtdışında çalışırken Sosyal Demokrat partilere oy verip Türkiye'ye geldiği zaman başka partilere oy veren bir anlayışı kabul etmiyoruz" dedi.

Lideri Kılıçdaroğlu, yurtdışındaki vatandaşların siyasal tercihleriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

KENDİ VEKİLLERİNİ SEÇMELİLER

Yurtdışında çalışan Türklerin seçme ve seçilme hakkının verilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Yurtdışı çevresi oluşturulmasıyla ilgili kanun teklifimizi verdik. Dedik ki 'oradaki nüfus belli', kaç milletvekili için kullanılması gerektiği de belli. O zaman yurtdışı seçim çevresinde seçim yapılmalı. Onlar kendi temsilcilerini seçip TBMM'ye göndermeli" dedi. CHP Lideri, lerin siyasi tercihlerini de eleştirdi:

"Yurtdışında çalışırken sosyal demokrat partilere oy verip Türkiye'ye gelince başka partilere oy veren anlayışı kabul etmiyoruz. Orada sosyal demokrat partilere oy veriyorsanız, Türkiye'deki akrabalarınız da sosyal demokrat partilere oy vermeli. Bunun çabasını göstermelisiniz, göstermeliyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tıpış tıpış'tan sonra gurbetçilere oy sitemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN