Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'i oraya zaten ABD çağırdı

Galatasaray Başkanı ve Balyoz davası eski avukatlarından Prof. Dr. Duygun Yarsuvat konuk olduğu bir TV kanalında paralel ihanet şebekesini deşifre etti. Yarsuvat, Gülen-ABD bağıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Gülen'i oraya zaten ABD çağırdı
Galatasaray Kulübü Başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat, CNN Türk'te katıldığı bir programda gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce şike davası ile ilgili olarak ortaya attığı '50 milyon dolar' iddiası ile ses getiren başkan Yarsuvat, bu kez daha net cümlelerle daha vurucu açıklamalar yaptı. Şike ve Balyoz gibi davaların 'cemaatci polisler' tarafından yapılan komplolar olduğunu ve buradaki amacın ise 'orduyu ortadan kaldırmak' olduğunu iddia eden Yarsuvat çok tartışılacak bir iddia daha ortaya attı: Gülen'i zaten oraya ABD çağırdı... Akademisyen ve hukukçu olan ve bir dönem Balyoz davasının avukatlaırndan olan Duygun Yarsuvat'ın CNN Türk'te yayımlanan, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu Keyfi programında yaptığı açıklamalardan çarpıcı başlıklar;

"GÜLEN'İ ABD ÇAĞIRDI"
Fettullah'ın iade edilmesi konusu. İade edilmesi için bir dava açılmış olması ve verilen mahkeme kararının ABD makamlarına gönderilmesi, ondan sonra da iade istenmesi söz konusudur. Siyasi amaçlı bir davada iade edilmez. Dava siyasiyse iade edilmez. Cumhurbaşkanı'nın 'deport' edilsin demesi de zaten bu yüzden. Ama Gülen'i oraya çağıran zaten ABD. Yoksa durup dururken niye gitti.

"AMAÇLARI ORDUYU ORTADAN KALDIRMAKTI"
Bence paralel yapının amacı orduyu ortadan kaldırmaktı. Başardı da... Ordunun haline bakın... Fethullah Gülen ABD'ye gitti. Gittiği tarihe bakın, niye kaçtı? Yargılanıyordu ve son karar verilecekti. Verilmeden önce kaçtı. Gülen'in amacının dini esaslara göre kurulmuş bir devlet yapısı olduğunu düşünüyorum. Yanılabilirim. 1971'de yaptığı bir açıklamada 'altın nesil yetiştireceğiz' demiştir. Üniversite öğrencilerine yurtlar kurdurmuştur. Yurt içindeki okullar, ev şeklindeki yurtlar... Kendisine güvenen bir gençlik yaratmıştır. Bu gençlik bugün idari mekanizmada belli mevkilere yerleştrilmiştir. Bunu yaparken okulların girişine masalar kurulmuştur, gelen öğrenciler buralardan evlere kanalize edilmiştir. İlk önce mülkiye, askeriye ve yargıya adam yetiştirmek istemişlerdir. Askeriyede çok başarılı olamamışlardır ama mülkiye ve adliyeye girildi.

"AZİZ YILDIRIM'A KOMPLO YAPAN PARALELCİ POLİSLER"
(Fethullah Gülen grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istedi' iddiasıyla ilgili olarak) Aziz Yıldırım olsun diğer Fenerbahçeliler olsun hep söyledi bunu; 'Bunu yapanlar cemaattir'şeklinde beyanatları var. En son duruşmada da bunu söyledi. Demek ki Aziz Yıldırım'ı bu hale cemaat getirdi. Bu komployu yapan kim? Cemaatçi polisler. Cemaatçi polisler sadece Aziz Yıldırım'a da yapmadı bu komployu. Balyoz davası gibi bir dava yarattılar. Sahte deliller üreterek, kendi bilirkişileri vasıtasıyla insanlar yargılandı. 265 kişi bu davada yargılandı ve çoğu üst rütbeli subaylardı. Bütün baş olanları, kıymetli olanları ortadan kaldırdı, sildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'i oraya zaten ABD çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN