Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülay Göktük: benzese benzese 'a benziyor

bugünkü yazısında Türkiye solunun AK Parti’yi yıkmak için kendisine örnek aldığı ’ı yerden yere vurdu. Zorlama benzetmeleri de eleştiren Göktürk “benzese benzese Genç Parti’nin kendisi gibi beyaz gömlek giyen liderine benziyor” dedi.

Giriş Tarihi: 3.2.2015 09:29 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 09:31
Gülay Göktük: Çipras benzese benzese Cem Uzan'a benziyor
BENZESE BENZESE GENÇ PARTİ'YE BENZİYOR

Yunanistan'da yaşananları ille de bizim yaşadığımız bazı süreçlere benzetmek zorundaymışız gibi, her cenahta kendine göre bir paralellik kurma çabası sürüp gidiyor.

Solcular tamamen ajite olmuş vaziyette. Syriza bir cephe hareketi… Biz de her türden "sol"un içinde yer aldığı bir ittifak oluşturabiliriz ve AK Parti'yi alaşağı edebiliriz, gibilerden bir fantezi kuruyorlar. Ama o kadar heyecanlılar ki, Yunanlıların üçte birinin Syriza'nın peşine takılmasına yol açan ana temayı unutuyorlar. Ekonomik iflas halinde olan bir ülke ile 13 yıldır sürekli büyümeyi başaran bir ülkeyi aynı kefeye koymak; Türkiye seçmeninin de Yunanlı seçmen gibi çaresizlik psikolojisi içinde sola sarılacağını sanmak için siyasi analiz yeteneğini hepten yitirmiş olmak gerekiyor.

GENÇ PARTİ'NİN LİDERİNE DAHA ÇOK BENZİYOR

-Demirtaş benzetmesi ise bir başka garabet… Ne HDP Syriza'ya benziyor; ne Demirtaş Çipras'a… Pozisyonlar farklı, temalar farklı, toplumlar farklı… Çipras umutsuzların temsilcisi, konjonktürel bir çıkış yapıyor ve geleceği tamamen belirsiz. Demirtaş ise güçlenen ve önü açık olan bir kitleyi marjda kalmış bir siyasi güç olmaktan çıkarıp büyük siyasi güçler platformuna taşımayı ve orada kalıcı bir güç haline getirmeyi hedefleyen bir siyasetçi.

Bence Syriza hareketi benzese benzese 2002'de ortaya çıkan ve aynı hızla batan Genç Parti'ye benziyor. O da Çipras gibi, ekonomik kriz ortamında yaptığı desteksiz atışlarla büyük bir sürpriz yapmış ve yüzde 7'ye ulaşabilmişti.

Ayrıca onun lideri de hayli genç ve yakışıklıydı ve sürekli beyaz gömlek giyiyordu !

/ Akşam Gazetesi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülay Göktük: Çipras benzese benzese Cem Uzan'a benziyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN