Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Anayasasız devlet, baskı altında Meclis'

Giriş Tarihi: 4.2.2015
'Anayasasız devlet, baskı altında Meclis'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Türkiye'de anayasası askıya alınmış bir devlet olduğunu savunarak "parlamentosu baskı altında bir toplum var. Bu süreç biraz daha devam ederse, halkın direnme hakkı ortaya çıkacaktır" dedi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

DAVUTOĞLU'NA ÇAĞRI:
Milletime inanıyorum, ön seçim diyorum, gel siyasi partiler yasasını değiştirelim diyorum. Milletin oyuna inanıyorsan, gel lider sultasını getiren yasayı, 12 Eylül darbe hukukunu değiştirelim.

HALKIN DİRENME HAKKI ORTAYA ÇIKACAK:
Anayasası askıya alınmış bir devlet var, parlamentosu baskı altında bir toplum var. Bu süreç biraz daha devam ederse, halkın direnme hakkı ortaya çıkacaktır. Cumhurbaşkanı ile ilgili maddesi de askıdadır, çalışmıyor. Geleceksin parlamentoya kürsüye çıkacaksın, tarafsız olacağın konusunda 'namusum ve şerefim üzerine and içerim' diyeceksin, parlamentodan çıkacaksın, namus ve şerefi çöp sepetine atacaksın.

4 TELEVİZYON MISIR'A YAYIN YAPIYOR:
İstanbul'dan 4 televizyon Mısır'a yayın yapıyor, hiçbirisinin alınmış izni yok, hukuk yok ki Türkiye'de. Mısır'a yayın yapıyorlar. Kusura bakmayın siz de Roj TV'den şikâyet etmeyin, o da Hollanda'dan yayın yapıyor.

DÖRDÜNCÜ DEVRİME HAZIRLANIYORUZ:
Dördüncü bir devrime, dönüşüme hazırlanıyoruz. Kaybolan demokrasiyi yeniden getirmek, özgürlükleri yeniden getirmek. Bu bizim boynumuzun borcudur.

PARALELE İŞBİRLİĞİ İDDİALARINA YANIT:
CHP, halkın partisidir, halk dışında hiçbir kişiyle ilişkisi yoktur. Yol arkadaşıydı bunlar, şimdi yan çizmeye başladılar. Biz ne yapıp yapmadığımızı çok iyi biliyoruz.

İÇ GÜVENLİK PAKETİNE TEPKİ:
Diktatörlükler böyle gelir, sanal düşman yaratarak, sanıyorlar ki bu PKK'yı kontrol etmek için. PKK'nin hapse girmek derdi yok, Gezi'de eylem yapanların derdi. Ne getirirsen getir, söz veriyorum o gençlerin en önünde ben olacağım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anayasasız devlet, baskı altında Meclis'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN