Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 20 yıl sonra ilk

Cumhurbaşkanı, 10-13 Şubat tarihleri arasında Kolombiya, Küba ve Meksika'yı içeren Latin Amerika turuna çıkacak. Erdoğan'ın gezisi, 1995'ten yana bölgeye Türkiye'den bu seviyede gerçekleştirilen ilk ziyaret olacak

Giriş Tarihi: 5.2.2015 16:22 Güncelleme Tarihi: 5.2.2015 16:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 20 yıl sonra ilk
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, 10-13 Şubat arasında bazı bakanlar, bürokratlar ve işadamlarıyla Güney Amerika ülkelerinden Kolombiya, Küba ve Meksika'yı ziyaret edecek. Güney Amerika'da yapılacak tur, 1995'ten bu yana bölgeye Türkiye'den Cumhurbaşkanı seviyesinde gerçekleştirilen ilk ziyaret olacak.

'MUKABELE' ZİYARETİ

Bu ziyaretlerden ikisi, Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto'nun 2013, Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'un 2011'de Türkiye'yi ziyaretlerine mukabelede bulunma niteliği taşıyor. Ziyaretler sırasında, üç ülkeyle ikili, bölgesel ve uluslararası gündemdeki konuların kapsamlı şekilde ele alınması ve farklı alanlarda çeşitli anlaşmaların imzalanması öngörülüyor.

O ödül ilk kez Erdoğan'a verilecek

İŞ ADAMLARI DA EŞLİK EDECEK

Bu ülkelerde düzenlenecek iş konseyi toplantıları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a refakat eden işadamlarının yerel muhataplarıyla bir araya gelmelerine, karşılıklı yatırım ve ticaret projelerini değerlendirmelerine, mevcut projeleri de geliştirip daha üst seviyelere taşımalarına imkan sağlayacak.

Türkiye'nin, Güney Amerika'daki iki stratejik ortağından biri olan Meksika başta olmak üzere, bölge ülkeleriyle her alanda ilişkilerinin güçlendirilmesini hedefleyen bu ziyaretler, gelecek süreçte aynı kararlılıkla ve artan ivmeyle devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 20 yıl sonra ilk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN