, Demirtaş'a 'hayır' demesinin gerçek nedenini açıkladı

'den gelen milleti adaylığı teklifini geri çeviren 'ın 'sağlığı' iyi asıl gerekçesi ise 'haksızlık olmaması'...

Giriş Tarihi: 5.2.2015 11:23 Güncelleme Tarihi: 5.2.2015 13:49
Kadir İnanır, Demirtaş'a 'hayır' demesinin gerçek nedenini açıkladı

'den aldığı milleti adaylığı teklifini geri çeviren ünlü sanatçı bu tutumunun nedenlerini Habertürk gazetesi yazarı Muhsin Kızılkaya'ya anlattı.

Uzun süredir Kadir İnanır'ın HDP'den milletvekili adayı olacağı konuşuluyordu. Bu konu, bir süre önce HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sorulduğunda, "Henüz kendisiyle görüşüp fikrini almadım ama biz Kadir Bey'i partimizde görmek isteriz, en yakın zamanda görüşüp fikrini alacağım" demişti.

KADİR İNANIR'DAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Demirtaş ile İnanır kısa bir süre önce İstanbul 'da bir araya geldiler. Demirtaş, kendisine "resmen" adaylık teklif etti. İki gün önce katıldığı bir televizyon programında ise İnanır'ın da "sağlığı" elvermediği için bu teklife sıcak bakmadığını açıkladı.

Kadir İnanır kendisi sadece meşhur olduğu için vekil yapılmak isteniyor ancak bu konuda emek verenlere haksızlık olacağını düşünüyor. Sağlık kısmı ise ünlü sanatçının oturan bir vekil olmak istememesi, 24 saat aktif olduğunda sağlığının bu tempoya ayak uyduramayacağını öngörmesi nedeni ile Demirtaş'ın teklifini reddettiğini söyledi.

KADİR İNANIR'IN ÇEYREK ASIRLIK SERÜVENİBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir İnanır, Demirtaş'a 'hayır' demesinin gerçek nedenini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN