Türkiye'nin en iyi haber sitesi

doğru yaptı

Giriş Tarihi: 6.2.2015 09:58
TMSF doğru yaptı
Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun () 'da yönetimi üstlenmesini bankanın daha sıhhatli ve daha sağlam bir mali yapıya ulaştırılması gayreti olarak görüyorum" dedi.

Akyüz, bank asya kararına ilişkin AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, "TMSF'nin yeni atadığı yönetim kurulu kompozisyonuna baktığımızda, katılım bankacılığı sektöründe tecrübesi olan, uzun yıllar bu sektörde çalışmış, sektörün prensiplerine ve çalışma kurallarına yakın olan, sektörü ve sistemi özümsemiş arkadaş grubu olduğunu görüyoruz" diye konuştu.
TMSF tarafından banka yönetiminin üstlenilmesini Bank Asya'nın daha sıhhatli ve daha sağlam bir mali yapıya ulaştırılması gayreti olarak gördüğünü belirten Akyüz, "Bu yönetim kurulunun da buna katkı sağlayacağını ve bunu ileriye taşıyacağını düşünüyorum. Bankanın normal bankacılık faaliyetini daha sağlıklı bir şekilde sürdüreceğini ümit ediyorum. Bu geçici sıkıntılı sürecin inşallah bittiğini umuyorum" ifadelerini kullandı. Akyüz, mesele çözümsüz hale gelmeden proaktif bir yaklaşım olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TMSF doğru yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN