nereden aday olacak! İşte o il

MİT Müsteşarı , Haziran ayındaki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti. Fidan'ın Ankara'dan AK Parti'nin adayı olacağı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 7.2.2015 14:55 Güncelleme Tarihi: 7.2.2015 17:20
Hakan Fidan nereden aday olacak! İşte o il
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı , 7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimler öncesi, milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

ANKARA'DAN ADAY OLACAK

Hakan Fidan'ın Ankara'dan milletvekili adayı olacağı öğrenildi. Fidan'ın görevini seçimlere kadar Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa vekaleten götürecek.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Fidan, Başbakanlık makamına sunduğu istifa dilekçesiyle milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olmak için, 10 Şubat tarihinden geçerli olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden ayrıldı. Fidan'ın istifa dilekçesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edildi.

Bir ihanetin öyküsü: 7 Şubat MİT krizi

Fidan, 25 Mayıs 2010'dan beri MİT Müsteşarı olarak görev yapıyordu. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) ilan ettiği takvime göre, aday adayı olacak kamu görevlilerinin 10 Şubat 2015'e kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.

Önceki akşam katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fidan'ın yerine kimin geleceğine ilişkin bir isim açıkladı ve acaba diyerek 'Bir görev değişikliğinde o MİT'in başına gelecek m? diye aklımdan geçiyor' dedi.

Hakan Fidan'ın yerine o mu gelecek?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hakan Fidan'ın istifası sonrası değerlendirmelerde bulundu. Katıldığı bir tv programında, MİT Müsteşarı Fidan'ın milletvekili aday adayı olması halinde çözüm sürecinin etkilenip etkilenmeyeceği sorulan Arınç, şu yanıtı verdi:

''FİDAN'IN YERİNE O İSİM GEÇER Mİ? DİYE DÜŞÜNÜYORUM''

''Fidan ile beraber bu işi başlatan MİT Müsteşar Yardımcısı şu anda Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı olan Muhammed Dervişoğlu da şu an en az Fidan kadar bu konuyu takip eden bir insandır. 'Acaba bir görev değişikliğinde o MİT'in başına gelecek mi?' şeklinde aklımdan geçiyor. Bunu yüksek sesle konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama siz sordunuz ben de gönlümden geçenleri düşünüyorum. MİT'te bir boşluk olmaz, çözüm sürecinde bir boşluk olmaz. Çünkü adaya gidenlerden bir tanesi de odur. Fidan'ın aday adaylığı hayırlı olsun.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Fidan nereden aday olacak! İşte o il
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN