Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'in itibarı Öcalan'ın gerisine düştü

Giriş Tarihi: 8.2.2015 15:19 Güncelleme Tarihi: 8.2.2015 18:30
Gülen'in itibarı Öcalan'ın gerisine düştü

Metropoll Araştırma Şirketi'nin yaptığı anketi köşesine taşıyan Yeni Şafak yazarı, cemaat lideri Fethullah Gülen'in itibarının Abdullah Öcalan'ın gerisine düştüğünü yazdı.

Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, Metropoll Araştırma Şirketi'nin yaptığı ankete dayandırdığı bilgiye göre, 2013 yılında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'in halk nezdindeki itibarının yüzde 33,5 iken, şu andaki itibarı %3,3'e gerilemiş. Kaplan, "Bu sonuçlara göre Gülen, yüzde 3,8'lik orana sahip Abdullah Öcalan'ın bile gerisine düşmüş durumda" dedi.

Kaplan, anketteki sonuçlarla geçtiğimiz günlerde AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında eleştireler yönelten Gülen'in New York Times için kaleme aldığı makaleye vurgu yaparak, şunları söyledi:

"Gülenci medya ise bu itibar kaybını hiç nazarı itibare almayıp, Gülen'in New York Times'da yayınlattığı yazı üzerinden 'dünyadaki itibarımızı artıyor' propagandasını sürdürüyor."

İşte Kaplan'ın yazısındaki ilgili bölüm:

Metropoll araştırma şirketi –ki Gülen'e yakınlığıyla biliniyor- toplam 26 ilde 1876 kişiyle görüşerek bir anket yapmış. Sonuçlar çarpıcı. Buna göre Fetullah Gülen'in Haziran 2013'te, halk nezdindeki itibarı %33,5 iken, şu andaki itibarı %3,3'e gerilemiş. Bu sonuçlara göre Gülen, %3,8'lik orana sahip Abdullah Öcalan'ın bile gerisine düşmüş durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik beğeni ise %50 ile birinci sırada yer alırken, Ahmet Davutoğlu %38,7 ile onu izliyor.

Fethullah Gülen hiç 2 ceketim olmadı diyor ama...TIKLAYIN

Gülenci medya ise bu itibar kaybını hiç nazarı itibare almayıp, Gülen'in New York Times'da yayınlattığı yazı üzerinden 'dünyadaki itibarımızı artıyor' propagandasını sürdürüyor.

Fethullah Gülen capsleri - TIKLAYIN

Bir Zaman yazarı, "New York Times Fethullah Gülen'e sütunlarını açtı. Ne diyorduk? Erdoğan saldırdıkça, Hizmet'in itibarı artıyor!" yazabiliyor mesela. Ya da Emre Uslu olduğu düşünülen bir başkası gizli hesabından, "AKP'nin aptalca yaptığı her hamle Gülen'i uluslararası anlamda biraz daha güçlendiriyor. Gülenizm batıda fenomen olmak üzere." diyor. Farkında değiller ama zaten Türkiye'den uzak, Washington ve Tel Aviv'e yakın oldukları için itibarları üç kuruşluk olmuş durumda…

En son Amerikan Kongresi'nin 89 üyesi de, Dışişleri Bakanı John Kerry'e mektup yazarak, gerçek olmayan iddialarla Türk hükümetine saldırdılar. Daha önce KCK ve benzeri operasyonlarda onlarca gazeteciyi hapse atan polis şefi dahil gözaltına alınanların hepsinden basın mensubu olarak bahsedilen bu mektup, Amerikan yönetiminden Gülenciler lehine Türkiye'yi sıkıştırmalarını talep ederek bitiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in itibarı Öcalan'ın gerisine düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN