Ali Alkan'ın yerine kim geliyor? Seçimler yarın

Giriş Tarihi: 9.2.2015 10:37 Güncelleme Tarihi: 9.2.2015 18:14
Ali Alkan'ın yerine kim geliyor? Seçimler yarın

yeni başkanını seçiyor. Yargıtay Başkanı Ali Alkan yaş haddinden bugün görev süresi sona erdi, Alkan'ın yerine 5 isim talip oldu. İşte tüm detaylar...

Başkanı Ali Alkan'ın görev süresi bugün sona eriyor. Alkan'ın yerine gelecek yeni Başkan için ise yarın seçim yapılacak. Alkan'dan boşalacak Yargıtay 1. Başkanlığı için 5 kişi adaylık dilekçesi verdi. Seçimde başkanlık için yarışacak isimler, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Ekmekçi, 20. Hukuk Dairesi Başkanı Feyzi Altınok, 3. Ceza Dairesi Başkanı Erdal Gökçen, 6. Ceza Dairesi Üyesi Ali Suat Ertosun ile 13. Ceza Dairesi Başkanı İsmail Rüştü Cirit şeklinde belirlendi.

İSMAİL RÜŞTÜ CİRİT'İN İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Yargıtay'da seçim kulisinin hızlanmasının ardından harekete geçen Yargıda Birlik Platformu, aday belirlemek için temayül yoklaması yapmıştı. HSYK seçiminin de galibi olan YBP'nin yoklamasında ise İsmail Rüştü Cirit'in ismi çıkmıştı. Yargı kulislerinde de seçiminin en güçlü adayının İsmail Rüştü Cirit olduğu konuşuluyor. Yani Cirit'in Ali Alkan'ın yerine geçecek isim olduğu belirtiliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Alkan'ın yerine kim geliyor? Seçimler yarın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN