Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Yardımcıları vekillik için a etti

Giriş Tarihi: 10.2.2015 16:55 Güncelleme Tarihi: 10.2.2015 17:01
Bakan Yardımcıları vekillik için istifa etti

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Metin ile Maliye Bakan Yardımcısı Cantimur, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Etyemez ile Adalet Bakan Yardımcısı Kaynak genel seçimde milletvekili aday adayı olmak üzere a etti.

Alınan bilgiye göre, kamuda görev yapan ve 7 Haziran'daki seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyenlerin aları sürüyor. Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti'den Bolu milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur da AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için istifasını sundu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız da AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrıldı. Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta, MHP'den milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden ayrıldı. Sayıştay Başsavcısı Ömer Duman, milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) üyeleri Fazıl Şenel ve Abdullah Tancan da adaylık için istifalarını sundu. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Tombul, AK Parti'den Gaziantep milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkan Yardımcısı Beyhan Sayın, AK Parti'den Ankara milletvekili aday adaylığı için istifasını sundu. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi Dr. Şanal Tosun, AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için istifa etti. TMSF Varlık Yönetimi Daire Başkanı Hasan Köroğlu, AK Parti Gaziantep milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldı. TÜBİTAK Kurumsal İletişim Müdürü Yahya Coşkun, AK Parti'den milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başmüfettişi Süfyan Emiroğlu da AK Parti'den Kahramanmaraş milletvekili aday adaylığı için istifasını sundu.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, yazılı açıklamasında, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı olarak Kasım 2001'de başladığı siyasi hayatında, 2002 genel seçimleri ile 22. Dönem Konya Milletvekilliği, İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörlüğü ve Sokak Çocukları Araştırma Komisyonu'nda Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu anlattı.

2007 genel seçimi ile 23. Dönem Konya Milletvekilliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Yasama I. ve II. döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı'nda İdare Amirliği, AK Parti Genel Merkezi'nde Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı ve Özürlüler Koordinasyon Başkanlığı görevlerini yürüttüğünü ifade eden Erdem, partide MKYK üyeliğinde bulunduğunu hatırlattı.

2011 Ekim ayından itibaren Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine başladığını anımsatan Erdem, açıklamasında, "Bugüne kadar büyük bir şerefle görevimi sürdürdüm. 7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili adayı olmak için istifamı Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı' ya sunmuş bulunmaktayım" ifadelerine yer verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ile Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak da milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Etyemez ve Kaynak'ın bakanlıklarına istifalarını sunduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yardımcıları vekillik için istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN