Montajcıların başı

Montajcıların başı Fethullah Gülen

Devletin zirvesini dinleyen Paralel telekulak soruşturmasında da bir numaralı şüpheli, çıktı. Paralelciler'in bir açık bulamadıkları kayıtları ileride montaj için arşivlediği belirlendi

Sözde Selam-Tevhid terör örgütü soruşturmasını bahane edip aralarında dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm bakanlar, üst düzey bürokratlar, gazeteciler ve rektörlerden oluşan 100'ün üzerinde ismi dinleyen paralel ihanet çetesine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan operasyonla ilgili ayrıntılar ortaya çıkıyor. Emniyet'in savcılığa verdiği fezlekede 80 kişilik şüpheli listesi bulunuyor. Paralel Yapı'nın ABD'deki lideri listede bir numara. Gülen'e yönelik suçlamalar ise şöyle: "Türkiye Cumhuriyeti devletinin ulusal ve uluslar arası yararları bakımından gizli kalması gereken nitelikteki görüşmelerinin kaydedilmesi" sebebiyle "Terör örgütü kurmak ve yönetmek", "Terör örgütünün faaliyeti kapsamında; siyasal veya askeri casusluk, hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek." Gülen hakkında Tahşiye grubuna kumpas soruşturması kapsamında İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'nce yakalama kararı çıkarılmıştı. Savcılığın bu dosya kapsamında da ikinci bir yakalama kararı çıkarması bekleniyor.

1 NUMARA GÜLEN, 2 NUMARA EMRE USLU

Hürriyet'in haberine göre usulsüz telefon dinlemeleri hem Fethullah Gülen'e hem de Emre Uslu'ya gidiyormuş.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki 2 harddisk'in içinde bulunan ve aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da bulunduğu 101 kişinin ses kayıtlarıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın 1 numaralı şüphelisinin Fethullah Gülen, 2 numaralı şüphelisinin ise halen ABD'de bulunan Taraf gazetesi yazarı eski polis Emre Uslu olduğu ortaya çıktı.

Dosyadaki iddialara göre, telefon görüşmeleri özel kuryeler aracılığıyla ABD'de yaşayan Gülen'e götürülüyordu. Uslu da bu görüşmelerden düzenli olarak haberdar ediliyordu. Uslu bu görüşmelerin içerikleriyle ilgili yazılar da yazdı. Gülen ve Uslu 'terör örgütü kurmak ve yönetmek, siyasal ve askeri casusluk faaliyetleri yürütmek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek'le suçlanıyor.

MONTAJ İÇİN ARŞİVLEDİLER

Paralel Yapı'ya yakınlığıyla bilinen eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hariç tüm hükümet üyelerini, sahte ve kod isimlerle, 2010-2013 arasında dinleyen çetenin, ulusal güvenlik açısından gizli kalması gereken bu görüşmeleri ses dosyaları halinde 2 hard diskte depoladığı saptandı. Paralel örgütün, herhangi bir açık bulamadığı 3 yıllık ses kayıtlarını, ileride montaj, dublaj, şantaj ve algı operasyonlarında kullanabilmek için sakladığı belirlendi. Kayıtların, 17-25 Aralık hükümete yönelik darbe girişimleri öncesinde de kullanıldığı düşünülüyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Montajcıların başı Fethullah Gülen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN