Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları sorgulama ekranı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi () öğrencileri 24-25 Ocak 2015 tarihlerinde yapılacak dönem sonu final sınav sonuçları açıklandı

Giriş Tarihi: 19.1.2015 09:52 Güncelleme Tarihi: 11.2.2015 11:55
AÖF Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları sorgulama ekranı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi () Güz Dönemi final sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından merak ediliyordu. Öğrencilerin beklediği açıklama AÖF'den geldi. AÖF sınav sonuçlarını internet sitesinden paylaştı. Öğrenciler AÖF sınav sonuçlarını Anadolu Üniversitesi sınav sonuç sayfasından öğrenebilecek.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Sınav Sonuç Sayfası

Öğrenciler TC Kimlik numarası ve öğrenci şifrelerini girerek sınav bilgilerine ulaşabilirler. AÖF'de güz dönemi final sınavı ise 24-25 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir. Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.

AÖF GÜZ DÖNEMİ ARASINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

"Sınava Giriş Belgeleri" öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmeyecektir! Öğrenciler, "Sınava Giriş Belgesi"nin dökümünü sınav tarihinden bir hafta öncesinden başlayarak AÖF Bürolarından veya http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak alabilirler. Öğrenciler Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan; sınav ili, bina, salon, sıra, sınav tarihi ve saatinde sınava girmek zorundadırlar. Sınava gireceğiniz binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görünüz. Ayrıca sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binada hazır bulununuz.

Sınava giriş belgesinde belirtilen yerde ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için (mazeretli bile olsalar) başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Bu nedenle, her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir. Mazeretli bile olsalar, öğrenciler için mazeret sınavı açılmaz.

Öğrencilerin "Sınava Giriş Belgesi"nin dökümünü sınav tarihinden bir hafta öncesinden başlayarak AÖF Bürolarından veya http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi "Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)" linkinden T.C. kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak almaları gerekmektedir.

Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık 30 gün içinde açıklanacaktır...


Sınava girmek için gerekli belgeler

1 Sınav Giriş Belgesi (bu belge-renkli veya siyah-beyaz olabilir)
2 Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı veya sınavda geçerli öğrenci kimlik belgesi.
3 Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi.
Not: Giriş belgelerinizin çıktısını aldığınızda tüm kenar çerçevelerinin göründüğünden emin olunuz.

Sınav Geçme Notları:

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

0 – 32 FF 0,00 Kaldı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları sorgulama ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN