'Fidan tartışmaları dünde kaldı'

Giriş Tarihi: 12.2.2015
'Fidan tartışmaları dünde kaldı'
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adayı olmak için istifasına ilişkin "Bu kriz değildir, kriz sayılmaması gerekir. Bu tartışmalar artık dünde kalmıştır" dedi. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Arınç, şunları söyledi:
TOP ONLARIN SAHASINDA: Çözüm sürecinin olumlu şekilde ilerlediğini, görüşmelerin sürdüğünü söyleyebilirim. Bunu Türkiye'nin geleceği açısından fevkalade olumlu görüyoruz. Hükümet adına Çözüm Süreci'nde yapmamız gereken her şeyi yapıyoruz. İmralı kanalıyla HDP'den bekliyorsak siz o tarafa 'ne zaman, nasıl ilerleme olacak, nasıl açıklama olacak' diye onlara sorun. Bizim açımızdan top onların sahasında. Herhalde söyleyecekleri vardır.
BU KRİZ DEĞİLDİR: (MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın adaylığı) Bu kriz değildir, kriz sayılmaması gerekir. Bu tartışmalar artık dünde kalmıştır. Ortada sadece bir gerçek var, Sayın Başbakanımızın uygun bulması ve takdirleriyle MİT Müsteşarı Sayın Fidan görevinden ayrılmış ve milletvekili aday adayı olmak isteğini ortaya koymuştur. Sayın Başbakanımızın takdiri söz konusudur. Artık hiçbirimizin yorum yapmasına gerek yoktur.
HARÇ MÜJDESİ: Normal eğitim öğretim süresince okulunu bitirenlerden daha önce harç ve katkı payı alınmıyordu. Ancak bu süre içinde eğitimini tamamlayamayanlardan yüzde 50 veya yüzde 100, yüzde 150 artırımlı değil, o sene için ne kadar öngörüldüyse, 5., 6. ve 7. yıl olan öğrenciler sadece bu katkı payını ödeyecekler. Lisans üstü öğrenciler de aynı uygulamanın içinde kalacak ve eğer bugüne kadar artırımlı olarak katkı payı ödemiş olanlar varsa, normalin dışındaki kısım kendilerine iade edilmiş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fidan tartışmaları dünde kaldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN