'Küresel gelir dağılımı gelecek açısından risk'

Giriş Tarihi: 12.2.2015
'Küresel gelir dağılımı gelecek açısından risk'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Dünyanın bir bölgesinin sınırsız şekilde tükettiği, diğer bir bölgenin ise açlıkla pençeleştiği manzara, dünyamız için sürdürülebilir değildir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos Calderon, önceki gün Bogota'da düzenlenen Türkiye- Kolombiya İş Forumu'nda iki ülke işadamlarına hitap etti. Erdoğan, şu mesajları verdi:

KOLOMBİYALI YATIRIMCILARI BEKLİYORUZ:
Yatırım ilişkileri de arzu edilen seviyede değil. Türkiye'de hiçbir Kolombiya yatırımı yok. Kolombiyalı yatırımcıları da Türkiye'ye bekliyoruz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL:
Dünyanın bir bölgesinin sınırsız şekilde tükettiği, diğer bir bölgenin ise açlıkla pençeleştiği manzara, dünyamız için sürdürülebilir değildir.

GELECEK ADINA BÜYÜK RİSK:
Biz küreselleşmenin, zengin ile yoksul arasındaki uçurumu sürekli derinleştirecek şekilde sürmesinin, dünyanın geleceği adına çok ciddi bir risk olduğunu söylüyoruz.

MAZLUMLARIN YANINDAYIZ:
Türkiye, son 12 yıldır, dünyanın tamamını kucaklayan, tamamıyla iletişim ve işbirliğini artırmaya çalışan bir politika izledi. Dünyanın neresinde mağdur, mazlum, kendisine uzanacak yardım eli bekleyen bir toplum varsa, hepsinin yanındayız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Küresel gelir dağılımı gelecek açısından risk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN