Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan Sivas'a üniversite ve stadyum müjdesi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Sivas İl Kongresi'nde konuştu.

Giriş Tarihi: 13.2.2015 15:46 Güncelleme Tarihi: 13.2.2015 17:04
Davutoğlu'ndan Sivas'a üniversite ve stadyum müjdesi
Partisinin Sivas İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasına Muhsin Yazıcıoğlu'nu anarak başladı ve önemli mesajlar verdi, muhalefet partilerine yüklenerek onları işbirliği yaptığı paralel yapı üzerinden vurdu. Başbakan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada 'Paralel yapı tilkidir, CHP de tilki gölgesinde siyaset yapmaktadır' dedi.

Konuşmasında Aşık Veysel'in şiirini de okuyan Başbakan Davutoğlu Cumhuriyet öncesinde milli iradeye sahip çıkmak için ayağa kalkan Sivas'ı paralel yapı karşısıda yeniden milli iradeye sahip çıkması için ayağa kalkmaya çağırdığında tüm salon bir anda ayağa kalkarak Davutoğlu'nu ayakta dinlemeye devam etti.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun Sivas'ta yaptığı o konuşma;

YİĞİT YAZICIOĞLU'NA SELAM OLSUN


Davutoğlu Sivas'ta yaptığı konuşmada 'Bizim olduğumuz yerde Milli irade vardır. Milli İrade'ye tuzak kuranların karşısında boyun eğmedik eğmeyeceğiz. İster E-Muhtıra, ister Paralel çete olsun. Milli iradeyi egemen kıldık, egemen kılacağız. Sivas ayakta ise Milli İrade ayaktadır. Programımızı yaparken şu talimatı vermiştim. Erzurum kongresi ile başlayıp Sivas ile bitireceğiz İl Kongre'lerimizi dedik. Sivas'ı seçiş sebebimiz Sivas'ın böylesine bir kaynak ve milli iradeyi temsil etmesinden ötürüdür. 28 Şubatta milli iradeye sekte vurulmak istendiğinde yine bir yiğit Sivas'ta ayağa kalkmış Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimiz o da 28 Şubat'a karşı dik durmuştu. Ona da selam olsun. İnşallah yakında Sivas semalarında Nuri Demirağ'a selam göndererek en yakın sürede bu semalarda yüzde yüz yerli uçağımızı uçuracağız. Milli savaş uçağımızın ilk tasarımının talimatını verdik.

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Sivas'a üniversite ve stadyum müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN