Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Örnek olsun diye oluyorum"

Başörtüsü nedeniyle yaşadığı sıkıntılarla sürecinin simge isimlerinden biri olan Leyla Şahin, milletvekili ı oldu. Şahin, “Adaylığımla diğer mağdurlara da örnek olmak istedim” diyor.

Giriş Tarihi: 13.2.2015 11:27
Örnek olsun diye aday oluyorum
sürecinde yaşadığı başörtüsü sorununun simge isimlerinden Leyla Şahin 'den milletvekili adayı oldu.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesini okurken eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Şahin, bir süre Viyana'da yaşadı. Viyana'da tıp eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönen Şahin, AİHM'de verdiği başörtü mücadelesiyle tanınıyor.

Şu an doktorluk yapan Şahin, "28 Şubat sürecinde pek çok sıkıntılar yaşadık. Benim gibi binlerce kadın ve erkek var. Bunların pek çoğu belli mevkilere gelseler bile kendilerini ifade etmekten çekiniyor, acaba bir sorunla karşılaşır mıyım endişesini taşıyorlar. Bunun mücadelesini vermiş biri olarak adaylığımı anlamlı buluyorum. Her şeyden önce bu sürecin mağdurlarına örnek olurum" dedi.

PARALEL'İ 28 ŞUBAT'TA GÖRDÜK

Türkiye'nin çok hızlı bir şekilde geliştiğini belirten Şahin, son yaşanan 17 ve 25 Aralık süreçlerinde görüldüğü gibi bu durumu hazmedemeyen iç ve dış güçlerin olduğunu söyledi. Şahin, Türkiye'nin gözde ve gelişmekte olan bir ülke olduğunu kaydeden şahin, "Her zaman bu tip saldırılar olacaktır. Önemli olan bertaraf edebilecek güce sahip olmak ve yaşananları doğru tahlil edip ona göre hazırlık yapabilmektir." dedi.

28 Şubatın son darbe olarak düşünülmesine rağmen arada post modern darbelerin yapılmaya çalışıldığını kaydeden Şahin,"Aklımıza dahi gelmeyecek şeyler yaşanıyor. 28 şubat dönemindeki başörtü yasağına karşı cemaatten bazı arkadaşlar direnmekten vazgeçmişti. O zaman sivil itaatsizlik gösterebilecek kapasitede olmayan insanların bu konularda bir şey yapamayacaklarını görmüştük" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Örnek olsun diye aday oluyorum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN