'ta gözden kaçan sürpriz istifa

7 Haziran lerinde milletvekili olabilmek için istifa eden bürokratlar siyasi kulisleri hareketlendirirken geçtiğimiz hafta pek çok basın kuruluşunun gözünden kaçan önemli bir istifa daha geldi.

Giriş Tarihi: 14.2.2015 13:15 Güncelleme Tarihi: 14.2.2015 13:40
Başbakanlık'ta gözden kaçan sürpriz istifa
müşavirlerinden , 2009'dan beri yürüttüğü görevinden AK Parti'den milletvekili adayı olmak için istifa etti.

AK Parti'nin yeni dönemde önemli sayıda kadın milletvekili adayına yer vereceği Ankara kulislerinde konuşulurken hangi isimlerin aday göstereceği uzun süredir merak konusu. Uzun süredir Başbakanlık bünyesinde görev yapan Ayşe Kardaş, aynı zamanda pek çok sivil toplum kurulunun da üyesi. AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre Ayşe Kardaş'ın istifası AK Parti'nin 7 Haziran lerinde nasıl bir kadın aday profili tercih edeceğine yönelik işaretler taşıyor.

Ayşe Kardaş kimdir?

Balıkesir doğumlu Ayşe Kardaş, ailesinin ticari işleri nedeniyle bulunduğu dönemde Trablus'ta dünyaya geldi ve eğitim hayatına da Libya'da başladı. Türkiye'ye döndükten sonra Gönen İmam-Hatip Ortaokulu'ndan mezun olan Kardaş, liseyi de İstanbul Kadıköy Anadolu İmam - Hatip Lisesi'nde bitirdi. Dereceyle girdiği Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünü 2004 yılında bitiren Ayşe Kardaş, üniversite döneminde İsveç'te finans eğitimi de aldı. Bahçeşehir Üniversitesi'nde "Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler" üzerinde yüksek lisans derecesi alan Kardaş, bir süre özel sektörde görev yaptı. 2007 yılından sonra AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda çalışmaya başlayan Kardaş, Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve I.Bölge Teşkilat Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2009 yerel seçimlerinden AK Parti'den Ümraniye belediye meclis üyesi seçilen Kardaş aynı yıl Başbakanlık Müşavirliği görevine getirildi. Oxford Üniversitesi bünyesinde diplomat eğitimi kurslarını başarıyla tamamlayan Kardaş, pek çok uluslararası toplantı ve sempozyuma konuşmacı olarak katıldı. Halen Boğaziçi Yöneticiler Vakfı üyesi olan Kardeş, İGETEV bünyesinde "Müslüman Kadının Tarihi Mirası" projesini yönetmekte ve KADEM'de teşkilatlanma başkanlığı vazifesini sürdürmektedir. Ayşe Kardaş'ın aylık olarak Lacivert dergisinde yazıları yayınlanmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanlık'ta gözden kaçan sürpriz istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN