Böcekçi polislere film gibi operasyon

Paralel Yapı'nın Avrupa'ya kaçan 2 böcekçi polisi Türk istihbaratı tarafından adım adım izlendi. Hırvatistan, Macaristan derken Romanya'da düzenlenen şok operasyonla yakalandılar

Giriş Tarihi: 14.2.2015
Böcekçi polislere film gibi operasyon
Türkiye'nin paralel yapıyla mücadelede yürüttüğü operasyonlar yurtdışına sıçradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ofisine böcek koyan, devletin mahrem görüşmelerini dinleyerek bunları yurtdışına servis ettiği belirlenen firari polisler filmleri aratmayan bir operasyonla yakalandı. Firari böcekçiler Sedat Zavar ve İlker Usta'nın Romanya'da yakalanış anı A Haber'de yayınlanan görüntülerle ortaya çıktı. Türkiye'de gündemi değiştiren görüntülerde Zavar ve Usta, yüzü maskeli özel harekatçılar tarafından polis merkezine götürülüyor. Kelepçeli böcekçilerin, polislere direnmediği gözleniyor. Kaynaklar, böcekçi firarilerin Türkiye'ye iade işlemlerinin başladığını belirtti. İki firari polisin böcek davasının 4 Mart'ta görülecek duruşmasında Türkiye'de hakim karşısına çıkarılması bekleniyor. Böcekçilerin iadesiyle birlikte paralel yapının yurtdışına kaçan diğer imam ve firarileri için de geri sayım başlamış olacak.

ÖZEL EKİP GÖREVLENDİRİLDİ
Türkiye paralelle mücadelede devletin kararlı tutumuna A Haber'de yayınlanan çarpıcı görüntülerle bir kez daha şahit olurken SABAH, böcekçi polislere Romanya'da yapılan operasyonun perde arkasına ulaştı. Erdoğan'ın ofisine böcek koyan polisler Türkiye'den kaçınca bulunmaları için oluşturulan bir ekip, izini sürdüğü firari böcekçilerin Sırbistan'daki Türkiye Büyükelçiliği'ne müracaat ettiklerini belirledi. Eşlerinin pasaportları için büyükelçiliğe giden ikili yakalanacaklarını anlayınca önce Hırvatistan'a, daha sonra Macaristan'a oradan da Romanya'ya kaçtı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Böcekçi polislere film gibi operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN