Paralel-HDP ile kolkola girerek yeni savaş başlattı

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın moderatörlüğünü yaptığı Ortak Akıl programında, hareketiyle ilgili dikkat çekecek açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 15.2.2015 14:29 Güncelleme Tarihi: 15.2.2015 17:42
Paralel-HDP ile kolkola girerek yeni savaş başlattı
' hareketi 7 Şubat 2012 MİT krizinden itibaren bir yanlışın içine saplandı ve üslubunu kaybetti' diyen 'Dolayısıyla ben hizmet hareketini eleştirmiyorum kendisini kaybetmiş hizmet hareketini eleştiriyorum. Bu hareket artık hizmet hareketi olmaktan çıktı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na ve hükümete savaş açmış ve bu yolda CHP ve HDP'yle bile kol kola girmeyi çok normalleştirmişler' dedi.

HDP BARAJI AŞMA KONUSUNDA PARALEL YAPIYA MI GÜVENDİ?

Paralel yapıya tutunan ve onun dediklerini haklı bulan insanların Güney Doğu'da HDP'yi destekleyeceğini söyleyen Hüseyin Gülerce 'HDP barajı aşma hesapları yaparken bu desteği dikkate almıştır. Nazlı Ilıcak gibi geçmişteki siyasi kimliği bilinen bir insan 'ben HDP'ye oy vereceğim' dedi. Ben bunu bir işaret fişeği olarak görüyorum. Ekrem Dumanlı Hürriyet gazetesine verdiği röportajda Güney Doğu'da camiadaki insanların HDP'ye oy verdiğini söyledi. Nazlı Ilıcak'ın HDP'yi destekleyeceği sözleri de öyle ağızdan kaçmış bir laf değil. Şimdi soruyorum Acaba HDP yüzde 10 barajını aşma konusunda paralel yapıya mı güvendi?' şeklinde konuştu.

Hüseyin Gülerce şunları söyledi;

Başka yerde CHP'ye destek de verse CHP'nin milletvekili çıkaramayacağı yerlerde AK Parti kazanmasın diye HDP barajı aşsın diye HDP'ye oy verebilirler. Asıl benim söylemek istediğim şey savruldukça savruluyorlar. Ben daha önce nerede duruyorsam orada duruyorum bana kızmayın. Durduğu yerde durmayanlar sizin başınızdaki insanlar. Sen aynanın karşısına geç de bir sor bakalım bu hareket HDP'yi destekleme noktasına nasıl gelmiş? CHP'yi destekleme noktasına nasıl gelmiş? Sizler daha önce hep CHP'nin aleyhine konuşuyordunuz. Türkiye'deki geçmişin bütün faturasını onlara çıkartıyordunuz şimdi ne oldu?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel-HDP ile kolkola girerek yeni savaş başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN