Erdoğan: Özgecan'ın davasının takipçisi olacağım

Türkiye Müteahhitler Birliği Ödül Töreni'nde konuşan katledilen Özgecan Aslan cinayeti hakkında açıklamalarda bulundu, zanlıların en ağır cezayı almaları için de davanın takipçisi olacağını kaydetti.

Giriş Tarihi: 16.2.2015 13:23 Güncelleme Tarihi: 16.2.2015 18:39
Erdoğan: Özgecan'ın davasının takipçisi olacağım
Türkiye Müteahhitler Birliği Ödül Töreni'nde konuşan katledilen Özgecan Aslan cinayeti hakkında açıklamalarda bulundu, zanlıların en ağır cezayı almaları için de davanın takipçisi olacağını kaydederek cinayeti protesto etmek için oynayanları da sert bir dille eleştirdi.

Erdoğan yaptığı konuşmada şöyle konuştu;
Evine gitmek için otobüse binip sonrasında canlı canlı yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, ülke içinde başka eylemlerde ön sıradalar. Hünharca katledilen Özgecan kardeşimizin ölümünü dans ederek protesto ediyorlar. Bu nasıl birşeydir. Biliyorsan bir fatiha oku, bilmiyorsan başsağlığı dile. Dans ediyor bunun bizim kültürümüzdeki yeri nedir adeta o ölümden zevk alıyor. Bu bu anlama geliyor. Acı karşısında dans etmek nedir bizim kültürümüzde? Tabi ateş düştüğü yeri yakar. Özgecan kızımıza ben bir kez daha Allah'tan rahmet ve ailesine bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Bu alçakça yapılan bu katlin failleri yakalandılar. İnşallah hak ettiği cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sheraton Otel'de düzenlenen Türkiye Müteahhitler Birliği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ödül töreninde yaptığı konuşmada 'Bu ödül törenine ben en son 2010 yılında katılmıştım o zaman 33 firma ödül aldı şimdi bu sayı 42'ye çıktı. Üstlenilen projeler 40 milyon doların altındaydı bu rakam geçen yıl 82 milyon d oları aştı. Bu listede ilk sırada 62 firma ile malum Çin bulunuyor. Diğer tüm ülkeler malum bizim gerimizde. Yapılan işler daha çok kardeş dediğimiz ortak tarihi ve geçmişe sahip olduğumuz yakın çevremizde yoğunlaşıyor. Sizler de duyuyor görüyorsunuzdur. Bazen bize soruyor, sataşıyorlar. Sizin Ortadoğu'da Güney Asya'da ne işiniz var diyorlar. Niçin oralara gidiyorsunuz diyorlar.

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Özgecan'ın davasının takipçisi olacağım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN