İdris Şahin: İç güvenlik paketi şart

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekili İdris Şahin, "İç Güvenlik Paketi'nde gerçek amaç, toplumsal barışın temin edilmesinden ibarettir" dedi.

Giriş Tarihi: 16.2.2015 13:20
İdris Şahin: İç güvenlik paketi şart
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekili İdris Şahin AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, paketin İçişleri Bakanlığınca iki ayda hazırlandığını söyledi.
"GÜVENLİK DENGESİNİ BOZMADAN DÜZENLEME YAPMALIYIZ"
Paketin özgürlüklerin korunmasına yönelik olduğuna dikkati çeken Şahin, "Son zamanlarda toplumsal olayların terör örgütlerinin propagandasına dönüşmesi, gösterilerin vatandaşlarımızın can güvenliklerini tehdit etmesi, kimi zaman yağmaya dönüşmesinin ardından özgürlük ve güvenlik dengesini bozmadan düzenleme öngörülmüştür" ifadesini kullandı.
"KAOS ÇIKARMAK İSTEYENLERE ENGELLENECEK"
Şahin, toplantı ve gösteri yapma hakkını güvence altına aldıklarını kaydederek, bunun her vatandaşın anayasal hakkı olduğunu anlattı.
Belirtilen mekanların dışındaki toplantı ve gösterilerin, çalışma hürriyetini engellemeye yönelik eylemlerin, toplumda kaos çıkarmayı amaçladığını dile getiren Şahin, herkesin en doğal hakkı olan toplantı ve yürüyüşün, kimseye zarar vermeden gerçekleştirilmesi gerektiğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdris Şahin: İç güvenlik paketi şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN