Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye tarihinin en önemli seçimleri olacak'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "7 Haziran 2015 seçimleri, Türkiye tarihinin en önemli seçimleri. AK Parti karşısındaki organizasyon, bu şer ittifakı, bu yıkım ekibi, bu seçimde son olarak şanslarını deneyecekler ve yine kaybedecekler" dedi.

Giriş Tarihi: 16.2.2015 13:53 Güncelleme Tarihi: 16.2.2015 15:03
'Türkiye tarihinin en önemli seçimleri olacak'


Şentop, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı'ndaki konuşmasında, diğer partilerin seçime yakın bir zamanda, seçime yönelik çalışmalar yaptığını, seçimi kazanmak için gerekirse yalan söyleyen, iftira atan bir anlayışla hareket ettiğini söyledi.

AK Parti'nin seçim çalışmalarının bir önceki seçimlerin sandıklarının kapandığında başladığını, sürekli bu havada çalıştıklarını anlatan Şentop, seçimi sadece sandıkta milleti ikna etmek olarak görmediklerini, milletin sürekli gönlünü, kalbini kazanmayı hedeflediklerini, bunun için uğraştıklarını ifade etti.

Yaklaşık on yıl önce "siyaset" ve "yalan" kavramlarının hep bir arada zikredildiğini, siyasetçilere "yalan vaatte bulunan kişi" yakıştırmasının yapıldığını dile getiren Şentop, "Son on yıldır AK Parti'nin siyasete yeni bir yön, söze ve siyasete değer kazandırmasıyla bu tablo ortadan kalktı. Siyasete güven arttı" diye konuştu.

Şentop, birkaç gündür üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın Mersin'de vahşice öldürülmesinin tartışıldığını anımsatarak, şöyle devam etti:

"Hayatının baharında bir kızımız Özgecan, artık kendisini insan olarak bile ifade etmenin zor olduğu bir caninin hunharca bir katliyle hayatını kaybetti. Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı, sabır diliyorum. Çok zor bir iştir. Ölüm var, ölüm var. Nasıl gerçekleştiği de önemli ölümün. Bu bakımdan Türkiye için değerlendirilecek ve belki suç, ceza arasındaki ilişkilerin de yeniden tartışılacağı bir döneme doğru bir başlangıç yapabileceğini düşünüyorum bu hadisenin. Ortada bir ölüm hadisesi var ve literatüre girecek derecede vahşice işlenmiş bir cinayet var. Bununla ilgili suç ve ceza üzerinden, kadın cinayetleri konusunda, sosyolojik ve ceza hukukuna dair birçok konuda değerlendirmeler yapılabilir. Yapılamayacak bir tek değerlendirme şekli var onu da Kılıçdaroğlu yaptı. Diyor ki 'Tabii insanlar işsiz olursa, işsizlik psikolojisi ile bunun hıncını ya eşinden, ya çocuğundan ya da sokakta gördüğü bir kadından çıkartıyor.' Bu, bu konuyla ilgili yapılabilecek bütün analizleri sıraladığınızda en son sırada bile yer almayacak bir açıklama. Meselesi, Özgecan kızımızın yaşamış olduğu olayla ilgili bir değerlendirme yapmak değil, meselesi bir fırsat bulup AK Parti'yi işsizlik gibi konularla eleştirmek."

Türkiye'de işsizlik sorunun olduğunu belirten Şentop, "Dünyada genel olarak ekonomik bir krizin yaşandığı bir tabloda, Türkiye'de işsizliği Türkiye'nin ekonomik olarak yönetmeye çalıştığı bir tablodan bahsediyoruz. Avrupa ülkeleriyle mukayese ettiğimizde Türkiye'deki tablo, çok vahim bir tablo değil. Kaldı ki böyle bir durum olsa bile bu vahşeti mazur gösterecek bir açıklama ana muhalefet partisinin genel başkanı tarafından yapılmamalıydı" ifadelerini kulandı.

"Türkiye, yıldızının parladığı bir anı yaşıyor"

Cumhurbaşkanlığı ve 30 Mart'taki yerel seçimlerde özelikle paralel yapının başında olduğu bir organizasyon ile "birleşerek AK Parti'yi zayıflatma" çabası içine girildiğini anlatan Şentop, bunun bir siyaset değil, yıkım ve şer ittifakı olduğunu dile getirdi.

Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu seçimler, AK Parti muhaliflerinin, o eski siyasetin temsilcilerinin bu manada son hamlesi olacak. 7 Haziran 2015 seçimleri, Türkiye tarihinin en önemli seçimleri. AK Parti karşısındaki organizasyon, bu şer ittifakı, bu yıkım ekibi, bu seçimde son olarak şanslarını deneyecekler ve yine kaybedecekler. Çünkü tarihe baktığımızda Türkiye, yükselen bir yıldız olarak bölgesinde ve dünyada önemli bir ülke olarak öne çıkıyor. Tarihin çeşitli dönemlerinde yıldızın parladığı anlar vardır. Türkiye, gerçekten yıldızının parladığı bir anı yaşıyor. AK Parti iktidarı dönemi, Türkiye tarihinde 200 yıldan fazla süren bir gerileme, iktidar kaybı döneminde, ülkenin talihini, bahtını tersine çevirmiş, Türkiye'nin yeniden güçlenmesi ve ayağa kalkması yönünde adımlar atılmaya başlamış. Türkiye'nin yıldızının parladığı bu anda artık eski siyasetin ülkeyi ayaklarından, paçalarından geri çekmenin politikalarının, siyasetinin netice vermeyeceği ortada. Bu bakımdan bu seçimde de artık bu şer ittifakı, mağlup olacak."

Seçimlerin AK Parti'nin yeni anayasa ile ilgili projesi açısından da çok önem arz ettiğini vurgulayan Şentop, "Bizim tek başımıza yeni anayasa ile ilgili bir karar alma, çalışma yapabilme imkanımız olmadı. Birlikte yapmaya çalıştık, Uzlaşma Komisyonu'nda iki yıl boyunca ama netice alamadık. İşte bu seçimlerde milletimiz bu tabloyu da gördüğü için artık AK Parti'ye tek başına yeni anayasayı yapabilecek bir desteği verecek inşallah. Bunun için bu seçimlerin temel sloganı 'Ver 400 milletvekilini, al yeni anayasayıdır" ifadelerini kullandı.

Şentop, AK Parti kadrolarıyla bir çağın kapandığı, yeni bir açıldığı bir dönemin yaşandığını, bundan 20 yıl sonra tarih kitaplarının bu dönemleri yazacağını da sözlerine ekledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye tarihinin en önemli seçimleri olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN