'de adaylık başvurları başladı

'de, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için adayı olmak isteyenlerin başvuruları alınmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 17.2.2015 16:42
CHP'de aday adaylık başvurları başladı
24 Şubat'a kadar sürecek olan başvuruda sürecinde ilk başvuruyu, Hukuk ve Seçim İşleri'nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan yaptı.

Bülent Tezcan, "CHP olarak kendi seçim tarihimize baktığımızda, 80'lerden sonra en fazla önseçimin yapıldığı süreç. Hedefimiz bundan sonraki seçimlerde daha çok yerde önseçim yapmak" dedi.

' adayları arasında sürpriz isimler görecek miyiz?' sorusuna Bülent Tezcan, "Bu seçimde sürprizlere fazla yer olmayacak, isimler açısından söylemiyorum. Bu seçimde CHP iktidar olacak. Birileri belki bu iktidarı sürpriz diye değerlendirebilir ama sürpriz değil, görünen köy klavuz istemez. Bütün vatandaşlara kapımız açık, özel olarak belirli isimler üzerinden yürütülecek bir kampanyayı uygun bulmuyoruz" dedi.

'Fuatavni' sorusuna ise Bülent Tezcan, "Haberlerin kesinlikle yalan olduğunu her iki arkadaşımız da açıkladı. Biz AKP'nin gizli ilişkilerinin parçası hiçbir zaman olmadık, bundan sonra da olmayız. Bu tür kirli ilişkiler bizim alışık olduğumuz, bildiğimiz ilişkiler değildir. Bu tip kirli ilişkiler, özellikle seçim öncesi operasyonel girişimler, AKP'nin çok usta olduğu, AKP çizgisinin çok usta olduğu ilişkilerdir, onların kendi pencerelerinden yaptıklarını bu seçimlerde de yeniden muhalefet partilerinin üzerinde, yeni bir operasyon planı olarak görüyoruz. 2011 seçimlerinde MHP ve muhalefet partilerine dönük yaptıkları operasyonu hepimiz hatırlayalım. Bu operasyonun göbeğinde dönemin başbakanının olduğu ortaya çıktı. Şimdi anlaşılan o ki AKP iktidardan gideceğini anladı, seçimlerde CHP iktidarının göründüğünü açık olarak gördüler, bu telaş içinde yeni bir siyaset operasyonu yapma peşindeler. Ama milletimiz bu operasyona fırsat vermeyecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de aday adaylık başvurları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN