Etekle korucu evini bastılar

Türk terör tarihinde 'ilk'lerden biri 'de yaşandı. Üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan teröristler Silopi'de bir 'Geçici Köy Korucusu'nun evine ateş açtı

Giriş Tarihi: 17.2.2015
Etekle korucu evini bastılar
TSK'nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 15 Şubat Pazar gecesi saat 23.00'te üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan teröristler bir eylem gerçekleştirdi. Olay TSK'nın sitesinde şu satırlarla yer aldı:

TERÖR TARİHİNDE İLK
"Üzerlerinde kadın kıyafeti bulunan yüzleri kapalı Bölücü nün sözde gençlik yapılanmasına mensup 15 kişilik bir grup tarafından, / İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bir Geçici Köy Korucusu'nun evine, uzun namlulu silahlarla ateş edilmiş, açılan ateşe karşılık verilmesi üzerine bahse konu grup karanlıktan faydalanarak olay yerinden kaçmıştır. Açılan ateş sonucunda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır." Terör örgütü ve gençlik yapılanması daha önce, etek fistan giyerek polise saldırıda bulunmuş, bazıları da IŞİD'le çatışmaların sürdüğü Ayn el Arap bölgesinden Türkiye sınırına girmek isterken güvenlik görevlilerince yakalanmıştı. Ancak örgüt ilk kez fistan giyerek bir eylem gerçekleştirmiş oldu.

KORUCULARDAN 'SÜREÇ' UYARISI:


Kan davası çıkabilir
Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, El Cezire'ye yaptığı açıklamada korucuların barışın güvencesi olacağını, koruculuğun lağvedilmemesi gerektiğini söyledi. "Altyapısı hazırlanmadan elimizden silah alınırsa 'lılar öç almaya çalışabilir, korucular kendilerini savunur ve bölge kaosa sürüklenebilir" diyen Sözen, süreç için "Kan davası çıkabilir" şeklinde konuştu. Sözen, "Süreç başladığından beri 11 arkadaşımız suikasta kurban gitti. Dört arkadaşımız PKK'nın elinde. PKK tarafından gönderilen mektuplarla tehdit ediliyoruz. Çözüm süreci varsa biz niye ölüyoruz, niye kaçırılıyoruz?" ifadelerini kullandı.

O PKK'LI YAKALANDI - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etekle korucu evini bastılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN