'ın yakalama kararı kaldırıldı!

davasının firari sanığı hakkındaki 'yakalama kararı' kaldırıldı...

Giriş Tarihi: 18.2.2015 16:29 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 17:07
Bedrettin Dalan'ın yakalama kararı kaldırıldı!

davasının firari sanığı eski Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında çıkarılan yakalama kararı kaldırıldı.

Eski Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karara bağlanan ve temyiz için Yargıtay'a gönderilen Ergenekon davası kapsamında, firari olduğu için dosyası ayrılan Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan'ın avukatı, müvekkili hakkında yakalama kararının kaldırılması için mahkemeye başvurdu.

Başvuruyu inceleyen İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Dalan hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasına oybirliğiyle karar verdi.

Ergenekon davası kapsamında, firari oldukları için dosyaları ayrılarak yeni bir esasa kaydedilen firari sanıklar Bedrettin Dalan, eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez, Mustafa Bakıcı, Emrah Gönenci ve Saipir Deblevidze'nin yargılanmasına geçtiğimiz günlerde başlanmıştı.

Davanın ilk duruşmasında, avukatlar Dalan hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını talep etmiş, İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi talebi reddetmişti. Ret kararı üzerine Dalan'ın avukatları, bir üst mahkeme olan İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedrettin Dalan'ın yakalama kararı kaldırıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN