Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen neden 'ı sevmiyor?

Giriş Tarihi: 18.2.2015 12:09 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 12:31
Gülen neden Erdoğan'ı sevmiyor?

Gülen cemaatinde 25 yıl önemli ve aktif görevlerde bulun Prof. Dr. Ahmet Keleş, Fethullan Gülen'nin neden 'ı sevmediğini açıkladı.

Gülen cemaatinde tam 25 yıl önemli ve aktif görevlerde bulunmuş, Halen Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Hadis Anabilim Dalı Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Ahmet Keleş, ve paralel yapı hakkında önemli bilgiler verdi.

Fethullah Gülen'in kişiliği ve kendini nasıl konumlandırdığı gibi birçok konuya açıklık getiren Prof. Dr. Ahmet Keleş, açıklamalarından dolayı korkmadığını ama cemaatin bunu yanına bırakmayacağını söyledi. İşte Haber7'den Nursel Tozkoparan'ın röportajı;

"FETHULLAH GÜLEN'İN HER BAŞARILI ADAMA KARŞI ALERJİSİ VARDIR"

- Peki, Tayyip Erdoğan düşmanlığı nereden geliyor?

Fethullah Gülen'in her başarılı adama karşı alerjisi vardır.

- Bu kadar basit bir neden mi?


Evet, ama önemli bir neden. Hele hele kendisinin talip olduğu bir yere ondan önce geldiğini görünce ne yapsın. Türkiye'deki önemli insanların hiç birine hayattayken olumlu baktığını duymadım. Mesela hayattayken Rahmetli Necip Fazıl ile ilgili hiç olumlu bir şey söylemezdi. Vefat ettikten sonra Sultan-ı Şuera oldu çıktı birden. Rahmetli için de öyle. Rahmetli Erbakan'ın ölmesi için ne kadar beddualar yaptı.

- Erbakan Hoca'ya da mı beddua ediyordu?

Hem de ne beddualar, ne seanslar… Hatta Başbakan'ın vefat etmesi için Uzun Adam'a beddua ediyor denilince dedim ki; "Sayın Başbakan'a selam söyleyin inşallah ömrü uzun olacak Hoca kim ölsün diye beddua ederse o uzun yaşıyor. Rahmetli Erbakan da öyle uzun yaşadı".

- Tayyip 'dan da kendisine teslim olmasını mı istedi?

Zaten beraber oldukları süreçte onu hep hissettirmeye çalıştılar. Mesela, "başarılarının arkasında biz varız, seni biz koruyoruz". İki de bir "Sayın Başbakanım size suikast yapacaklar, şöyle yapalım, böyle yapalım", diyerek Türkiye'de gereksiz gerginlikler çıkartıyorlardı. "İstihbarat bunların elinde bunlara güvenmeyin bunlar gereksiz yere Başbakan'ı geriyorlar O'na kendilerine muhtaç olduğunu hissettirmeye çalışıyorlar" diye birkaç arkadaşı uyarmıştım…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen neden Erdoğan'ı sevmiyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN