Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nihat Doğan için çok sayıda Özgecan Aslan suç duyurusu!

Nihat Doğan, Özgecan Aslan cinayeti sonrası sosyal blog sitesi Twitter'dan yaptığı açıklama sonrası büyük tepki toplamıştı. Galatasaray'dan ihraç edilmesi gündemde olan Doğan için çok sayıda kişi de suç duyurusunda bulundu. Bütün bunların ardından bir takipçisinin Tarkan ile ilgili twitine yanıt veren Doğan yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi.

Giriş Tarihi: 18.2.2015 11:03 Güncelleme Tarihi: 22.2.2015 11:44
Nihat Doğan için çok sayıda Özgecan Aslan suç duyurusu!
Özgecan Aslan'ın öldürülmesi sonrası attığı tweet nedeniyle toplumun her kesiminden büyük tepki gören şarkıcı Nihat Doğan hem Galatasaray Kulübü'nden ihraç edildi hem de hakkında birden fazla suç duyurusu yapıldı.

Tarsus'ta öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan hakkında şoke eden bir tweet atan Nihat Doğan'a ilk kötü haber, üyesi olduğu Galatasaray Kulübü'nden geldi. Sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu, 110 tanesi Galatasaraylılar Cemiyeti'nden toplu; 300 tanesi de münferit halde gelen 'Nihat Doğan kulüpten ihraç edilsin' talebini, oybirliğiyle kabul etti.

YÖNETİMİN İHRAÇ KARARI GENEL KURULDA OYLANACAK

Galatasaray Kulübü, tüzüğü gereği yönetim kurulu, Nihat Doğan'la ilgili kararı ilk genel kurulda üyelerin oylamasına sunacak. O oylama ise önümüzdeki ay yapılacak Mali Genel Kurul'da yapılacak. Nihat Doğan'ın, genel kurulda yapılacak oylamada da oy çokluğuyla ihraç edilmesi bekleniyor. İhraç sonrası, Doğan'ın itiraz ve savunma hakkı bulunuyor.

AVUKAT ORHAN NEZİH OLMAÇ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İkinci kötü haber ise bir suç duyurusu oldu. İstanbul Barosu avukatlarından Orhan Nezih Olmaç, Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukat Olmaç, savcılığa sunduğu dilekçede, Nihat Doğan'ın 'suç işlemeye teşvik etmek veya suç işleme kararını kuvvetlendirmek', 'suçluyu övmek', 'ölüye hakaret' ve 'devletin kurum ve organlarına hakaret' suçlarından hakkında dava açılarak cezalandırılmasını talep etti.

Olmaç, savcılığa sunduğu 3 sayfalık dilekçede, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın hunharca katledilmesinin toplumu derin üzüntüye boğduğunu ifade ederek, Nihat Doğan'ın 14.02.2015'te saat 23:22'de sosyal paylaşım sitesi (twitter) üzerinden "Siz de mini eteği giyinip soyunup, laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca bas bas bağırmayacaksınız" şeklinde beyanatta bulunduğunu vurguladı.

MİNİ ETEK GİYMEYİ TAHRİK SAYDI

Dilekçede, "İlgili şahıs bir etek çeşidi olan mini eteği giyen bayanları, soyunan kişiler olarak adlandırmış, mini etek giymenin bir nevi tahrik sayıldığını ve bu kişilerin vücut dokunulmazlığına yapılan saldırıların kendisine göre haklı sayıldığını, buna yapılacak olan itirazların ve tepkilerin bu nedenle yersiz olduğunu belirtmiştir. Nihat Doğan, beyanatında, taciz suçunu işleyen suçluları laik devlet sistemimizin ahlaksızlaştırdığını, bu şahısların suç işleme davranışlarının asıl sebebinin laik düzenimiz olduğunu beyan etmiştir" ifadelerine yer verdi.

Nihat Doğan için ayrıca, İstanbul Barosu avukatlarından Rahim Kurt da suç duyurusunda bulundu.

Nihat Doğan'dan şok Tarkan tweeti!

Attığı tweetlerle bu hafta dikkatleri üzerine çeken Nihat Doğan, Tarkan'la ilgili tweeti yine tepki çekti.

Özgecan'la ilgili sosyal medyadan attığı mini etek tweet'i tepki çekince katıldığı bir programdan çıkarılan, menajerinin çalışmayı bıraktığı, hakkında GS Kulübü'ne üyelikten ihracı için başvuruda bulunulan ve hakkında suç duyurusu yapılan Nihat Doğan, bir takipçinin attığı tweet'e Tarkan hayranlarını kızdıracak bir yanıt verdi.

Bir topu seven...


Nihat Doğan "Mesela bir Tarkan hayranı asla Nihat Doğan'ı sevmez, kendi de nedenini iyi bilir" tweet'ini okuyup şöyle bir cevap verdi: "Tabii ki biliyorum. Bi topu seven benim gibi delikanlıyı asla sevmez" (Güneş)

Nihat Doğan Tatlıses'i fena vurdu!

Nihat Doğan isim vermeden kendisini eleştiren İbrahim Tatlıses'e, ünlü sanatçının yer aldığı bir haberin fotoğrafıyla karşılık vererek, ''İbrahim Tatlıses de Beni eleştirmiş. Dünya ne güzel; eleştirince aklanıyorsun'' dedi.

Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesi sonrası attığı tweetle çok sert tepki alan Nihat Doğan'a bir eleştiri de ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'ten gelmişti.

Ünlü sanatçı, oğlu İdo Tatlıses'in ''Bugün siyah giyiniyoruz... ÖzgeCan 'a yapılanlardan dolayı erkekliğimden utanıyorum'' başlığı altında yayınladığı fotoğrafı paylaşarak, ''Biriside, KADIN mini etek giyerse tecavüz edilir diyor...!!! Gelde bu zihniyet sahibi insanlarla bu güzelim DÜNYAYI PAYLAŞ...!!!'' notunu düşmüştü.

Nihat Doğan ismini vermeden kendisini eleştiren ünlü sanatçıya resmi Twitter hesabından yanıt verdi. Doğan, yıllar önce İbrahim Tatlıses ve Perihan Savaş'ın bulunduğu bir haberi ve fotoğrafı paylaşarak, ''İbrahim Tatlıses de Beni eleştirmiş. Dünya ne güzel; eleştirince aklanıyorsun'' notunu düştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihat Doğan için çok sayıda Özgecan Aslan suç duyurusu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN