, Türkiye'den çekiliyor

Terör örgütü 'nın, Türkiye'deki unsurlarını İran ve Suriye'ye çekeceği ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 18.2.2015 10:59
PKK, Türkiye'den çekiliyor
'ın HDP'li heyet tarafından 'e götürülen mesajının değerlendirilmesi için Kandil'de özel bir konferans yapılmasının planlandığı ve Türkiye'den çekilmesi planlanan silahlı güçlerin İran ve Suriye'ye kaydırılmasının gündeme geldiği öğrenildi.

Kuzey Irak'ta yayın yapan ve Başbakan Neçirvan Mesut Barzani'ye yakınlığıyla bilinen AVESTA'ta Kürtçe yer alan haberde, Abdullah Öcalan'ın isteği üzerine Türkiye'deki 'nın silahlı güçlerinin çekilmesinin istendiği kaydedildi. Çekilen örgüt üyelerinin bir kısmının İran, diğer bir kısmının ise Suriye'ye gitmesinin planlandığı belirtiliyor. Haberde ayrıca, PKK içerisinde suça bulaşmamış olanlarının Türkiye'de siyaset yapma imkanının sağlanacağı kaydedilirken, örgüt üyelerinden bazılarının da Kuzey Irak'a kalabilecekleri vurgusu yapılıyor.

Suriye'ye geçecek olan PKK'lıların YPG saflarında DAEŞ'e karşı mücadele edeceği belirtiliyor. İran topraklarında PKK'nın Şehidan kampı bululurken, bu kampta halen üst düzey örgüt yöneticilerinin bulunduğu biliniyor. Hakkari sınırlarına yakın olan kampa Irak'tan zaman zaman örgüt üyeleri geliyor.

Kandil'de, Abdullah Öcalan'ın mesajının daha iyi değerlendirilmesi için konferans hazırlıkları sürerken, konferans sonunda bir açıklama yapılması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK, Türkiye'den çekiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN