Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partili Elitaş'tan kararlılık mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, "İç Güvenlik Paketi"nden geri adım atmalarının söz konusu olmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 19.2.2015 17:13
AK Partili Elitaş'tan kararlılık mesajı
AK Parti Grup Yönetim Kurulu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın katılımıyla toplandı. Toplantıda, Meclis gündemi ele alındı.
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, toplantı sonrasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, İç Güvenlik Paketi'nin görüşmeleri konusunda geri adım atmayacaklarını, paketi yasalaştırıncaya kadar Meclis'in çalışacağını söyledi.
AK Parti Grubu olarak İç Güvenlik Paketi konusunda hazırladıkları ve kendi milletvekillerine gönderdikleri bilgi notunu tüm muhalefet milletvekillerine de göndereceklerini ifade ifade eden Elitaş,"İç Güvenli Paketi'nden amaçladığımızı göstermesi için hazırlanan bu özeti muhalefet de okusun ve değerlendirsin istiyoruz. Paketin içeriği ile maddeler arasında çelişki görüyorlarsa istişare edebiliriz. Bu paket, toplumsal huzuru sağlamaya yönelik adımları içeriyor. Bu işler inatla değil, müzakere ile çözülür" diye konuştu.
AK Parti milletvekillerini,hiçbir provokasyona gelmemeleri, sataşmalara yanıt vermeleri konusunda sürekli uyardıklarını, yanıt verilmesi gereken durumlarda grup başkanvekilleri olarak gerekli yanıtı verdiklerini ve vereceklerini aktardıklarını anlatan Elitaş, sakin şekilde tasarının yasalaşmasından yana olduklarını kaydetti. Elitaş, "Bize saldırı olmadan arkadaşlarımızın kimseye saldırısı söz konusu değil" dedi.
Elitaş, önceki gün 4 grup önerisinin 11 saatte, dün ise 4 saatte görüşüldüğüne işaret ederek, bunun da ne kadar toleranslı olduklarını göstermesi bakımından önemli olduğunu vurguladı.
AK Parti'nin; 7 Haziran seçimlerine yönelik olarak 28 Şubat ve 1 Mart'ta ülke genelinde yapılacak temayül yoklamalarına katılacaklarını belirten Elitaş, İç Güvenlik Paketi için 28 Şubat'a kadar aralıksız çalışacaklarını, yasalaşmaması halinde ise 2 Mart Pazartesi gününden itibaren çalışmaların süreceğini söyledi.
Elitaş, Meclis'in seçimler nedeniyle tatile girinceye kadar İç Güvenlik Paketi'nin yanı sıra Torba Yasa Teklifi, Aile Paketi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı'nın da çıkarılmasının planlandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Elitaş'tan kararlılık mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN