Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargıtay Başkanı Cirit: Toplum idamı istiyor

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit Özgecan olayından sonra toplumun idamın geri gelmesini istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 19.2.2015 00:49 Güncelleme Tarihi: 19.2.2015 01:18
Yargıtay Başkanı Cirit: Toplum idamı istiyor
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Avrupa uyum süreci içinde Türkiye'nin idamı kaldırdığını belirterek, "Ama Özgecan olayından sonra toplumda basit bir anket yapılsa herhalde yüzde 80, bu idamın geri gelmesini tekrar ister diye düşünüyorum. Bu tartışılması gereken bir olay" dedi.

Cirit, yüksek yargı muhabirleriyle Yargıtay Evi'nde bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özgecan Aslan cinayetinin ardından kamuoyundaki "idam cezası" tartışmalarının hatırlatılması üzerine Cirit, bu cinayetin trajik, toplumu derinden sarsan bir olay olduğunu söyledi.

"KARŞILIKLI SEVGİ VE SAYGIYI GELİŞTİRMELİYİZ"

Artık çok davalı bir toplum olunduğunu, toplumun genlerini düzeltmek gerektiğini belirten Cirit, "Sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, empatiyi geliştirmemiz gerekir, her konuda bunu geliştirmemiz gerekir. Özgecan olayı trajik bir olay. Her olayın sosyal, ekonomik, boyutları vardır. Her şeyden önce eğitim boyutu vardır. Eğitimimizin topluma yararlı bireyler yetiştirmesi, karşılıklı sevgiyi, saygıyı, empatiyi geliştirmesi gerekir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay Başkanı Cirit: Toplum idamı istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN