Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Ala'dan 'İç güvenlik' açıklaması

İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ala İç güvenlik paketinin geç kalınmış bir reform olduğunu kaydederken, Çavuşoğlu da Eğit Donat hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 20.2.2015 12:14
Bakan Ala'dan 'İç güvenlik' açıklaması
Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala, Meclis'te görüşmeleri devam eden İç Güvenlik Paketi hakkında konuştu. Ala İç Güvenlik Paketinin geç kalınmış bir reform olduğunun altını çizerken 'Vatandaşımızın ihtiyacını karşılayacak düzenlemeler yapıyoruz ' dedi.

Yapılan çalışma ve düzenlemelerin vatandaşın lehine olduğunu kaydeden Efkan Ala 'Yapılan düzenlemelerin hepsi vatandaşın lehinedir. Jandarma üzerinde, emniyet üzerinde, sahil güvenlik üzerinde sivil denetimi arttıran, Jandarma ve Sahil Güvenliği de vatandaşın talebini yerine getirebilmesi için yapılan ve gecikmiş bir reformdur. İyi yapanın ödüllendirilmesi, kötü yapanın cezalandırma yetkisi elbette valide olmalıdır. Biz memlekette vatandaşın ihtiyacını karşılayacak düzenlemeler yapıyoruz' dedi.

EMNİYETTEKİ ÇARPIK YAPIYA DİKKAT ÇEKT

Bakna Ala paralel yapının emniyetteki yapılanmasına da dikkat çekti. Oturan amirlerin ihtiyaçtan fazla olduğunu, sahada görev yapan emniyet mensuplarının ise ihtiyacın çok altında olduğunu kaydetti. Çarpıcı olsun diye söylüyorum sözüyle sözlerine başlayan Ala 'Emniyet teşkilatında çarpıcı olsun diye veriyorum birinci sınıf yani emniyet müdürü ihtiyacımızın 3 katı emniyet müdürü var. Peki, sahada sokakta caddede görev yapacak olan kim komser, başkomser ve başkomser yardımcısı. İhtiyacımızın yarısı kadar komser yardımcısı var, ihtiyacımızın 5'te 1'i kadar komserimiz, ihtiyacımızın 7'de 1'i kadar başkomserimiz var. Bunu aziz milletimizin takdirine arz ediyorum' dedi.

1500-2000 MUHALİF EĞİTİLECEK

Toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Eğit Donat hakkında kısa bir bilgi verdi. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada Eğit Donat konusunda uzlaşmaya varıldığını ve 1500-2000 Suriyeli muhalifin eğtileceğini kaydetti.

Yunus Emre Arvas / Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Ala'dan 'İç güvenlik' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN