'Pensilvanya'daki zatın argümanıyla gelmeyin'

Giriş Tarihi: 20.2.2015
'Pensilvanya'daki zatın argümanıyla gelmeyin'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rixos Otel'de düzenlenen AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Yönlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasında başta İç Güvenlik Paketi olmak üzere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

BİR TEK ÜLKE GÖSTERSİNLER:
Bir tek ülke göstersinler, bir tek vatandaş göstersinler molotofkokteyli gösterilerde kullanılsın diyen. Biz yine değerlendirmeye hazırız. Molotofkokteylinin gösteri özgürlüğüyle ne alakası var? HDP molotofkokteyli kullananları provoke ediyor, MHP nasıl molotofkokteylini savunabiliyor?

AVRUPA'DAKİ STANDART:
Avrupa'daki standartları gözden geçirdik. Getirdiğimiz teklifi nasıl otoriterleşmeye eş değer bulabilirler. Eğer böyleyse Avrupa'da hepsi polis devleti.

'ALTERNATİF TEKLİF' ÇAĞRISI:
Kılıçdaroğlu'nu muhasebeye davet ediyorum. Bir düşünceleri, alternatif teklifleri varsa, anamuhalefet partisi gibi hareket etsin, getirsin bu teklifi değerlendirmeye hazırız. Ama bu teklifi sembolik dil kullanarak, 'polis devleti, otoriter polis, otoriterleşme' diye değil. Spesifik olarak 'şu kanun Avrupa'nın şu uhdesine aykırı' desin, ama Pensilvanya'daki zatın New York Times'te yayımlanan makaledeki argümanları vurgulayarak, aynı gün Türkiye'deki insanları direnişe çağırmaya kalkmasın, o direnişin altında kalır.

ŞİDDETE KARŞI SEFERBERLİĞE ÇAĞRI
Başbakan Davutoğlu, Anadolu Yayın Platformu'nun düzenlediği "Yeni Türkiye Medya Oturumları"nda yaptığı konuşmada ise Özgecan Aslan'ın 'masum bir genç kız olarak şehit edildiğini' kaydederek "Kadınlara el kaldıran namertlerin en namerdidir" diye konuştu. Davutoğlu, yerel medya temsilcilerini kadına ve çocuğa yönelik şiddet konusunda seferberliğe çağırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pensilvanya'daki zatın argümanıyla gelmeyin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN