Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel-CHP arası suikast diyalogları

Paralel çetenin köstebeği Emre Uslu ile CHP'li Umut Oran arasındaki yazışmalara ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlattı. Kalleş diyaloglarda Sümeyye Erdoğan'a yönelik suikast hazırlığı deşifre oldu

Giriş Tarihi: 21.2.2015
Paralel-CHP arası suikast diyalogları
Eski polis Emre Uslu'nun yönettiği Paralel ihanet çetesinin sosyal medyadaki operasyon hesabı @fuatavni'nin CHP milletvekili Umut Oran ile yazışmalarında deşifre olan suikast planı Ankara'ya bomba gibi düştü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suikast yazışmalarının ortaya çıkması üzerine haberleri ihbar kabul ederek resen soruşturma başlattı.

'BİZ ADAM TUTTUK'
Star ve Akşam gazetelerinin günlerdir yayımladığı paralel yapı ile CHP arasındaki organik bağlantıyı gösteren Twitter yazışmaları kalleş bir planı daha günışığına çıkardı. Paralel Yapı'nın önde gelen isimlerinden eski polis Emre Uslu'nun kullandığı anlaşılan Twitter'daki operasyon hesabı olan "@fuatavni" ile CHP'li Umut Oran arasındaki doğrudan mesaj trafiğinde bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a suikast için ABD'den kiralık katil tutulduğu anlaşıldı. Uslu yazışmada Oran'a "Sümeyye işini biraz öne alacaz, telefonda sakın konuşma Twitter'dan konuşcaz" diyor. "Hocaefendi onay verdi, adam Türkiye'ye İstanbul'dan girecek. Biz adam tuttuk geliyor ABD'den Türkiye'ye herif tam bir psikopat" diye suikast hazırlığını itiraf ediyor.

YAZILI AÇIKLAMA YAPMAKLA YETİNDİ
CHP'li Umut Oran ise bir kaç günlük suskunluğunun ardından konuşmak yerine yazılı açıklama yapmakla yetindi. Oran açıklamasında iddiaları redderken şunları söyledi: "Herhangi bir yurttaşımızın aleyhine, insan hayatına kasteden, böylesine alçakça, iğrenç ilişkiler içine girmedim, girmem de, bu olay tamamen akıl almaz bir hayal ürünüdür. İlk olarak yaptığım "Bu olay tezgahtır, kumpastır" açıklaması geçerlidir. Kamuoyunun bilmesi gereken tek şey siyasal iktidarın kumpas kurma konusundaki birikimi. Devletin bütün sistemi ele geçirilmiş, iktidar olmak yerine ele geçirmenin sonuçları uygulanıyor."

'CHP PARALEL YAPI'NIN ELİNDE OYUNCAK'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ise önceki akşam aHaber'de Murat Akgün'ün konuğu oldu. Atalay suikast planıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı: "Cumhurbaşkanımızın kızı Sümeyye hanımla ilgili konuyu yaklaşık bir ay önce kendisi bana bahsetmişti. Bunun araştırması devam ediyor. CHP sözcüsü Paralel Yapı'nın eline tutuşturduğu şeyleri okuyor. Twitter yazışmaları onların yüz karasıdır. Bunlar reddedilemeyecek kadar açık. Gazetelerde yazılanlar delillidir. Onun telaşını yaşıyorlar. Bu yazışmaların devamı çıkacak. Onlar korkuyor. CHP Paralel Yapı'nın elinde bir oyuncak."

'ETEKLERİNDE NE VARSA HEPSİ DÖKÜLÜYOR'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Şubat'ta Bursa'da yaptığı konuşmada ailesine yönelik tehditlerin varlığını açıklamıştı. Erdoğan şunları söylemişti: "Şu anda şahsımı, ailemi tehdide başladılar. Bunu, zannediyorlar ki 'Bu tehditleri yaparsak bunlar biraz kendilerine çeki düzen verirler.' Bakın, ben diyorum ki; Rabbimin bize vermiş olduğu bu canı, Rabbimden başka kimsenin almaya gücü yetmez. Bu şahsım için de böyledir, çocuklarım için de böyledir. Dinlediniz, yaptınız, ettiniz, 12 yıl, 13 yıl her şeyi yaptınız. Bu sizin rezilliğinizdir. Bunların hepsi çıktı meydana ve çıkıyor, daha da çıkacak. Bunların eteklerinde ne varsa bunların hepsi dökülüyor, dökülecek. Daha bitmedi. En büyük maharetleri bu. Kendi ülkesine, milletine bu derece husumet besleyen, düşmanlık eden, zarar vermek için uğraşan bir çete nasıl haktan, hukuktan, demokrasiden, insan haklarından bahsedebilir? Düşünün."

İŞTE KAN DONDURAN O DİYALOGLAR:

PSİKOPAT KİRALIK KATİL


EMRE USLU: Planlar değişti
UMUT ORAN: Yeni plan ney
EMRE USLU: Sümeyye işini biraz öne alacaz, telefonda sakın konuşma twitterdan konuşcaz
UMUT ORAN: Tamam nasıl yapcanız çok iyi korunuyordur
EMRE USLU: Fark etmez biz adam tuttuk geliyor ABD'den Türkiye'ye herif tam bir psikopat
EMRE USLU: Hocaefendi onay verdi adam Türkiye'ye İstanbul'dan girecek korumalarından bir adamımız var o bize nerede olduğunu bildirecek.
UMUT ORAN: Abi gitcek mi yaralıyacak mı
EMRE USLU: Orasın daha karar vermedik, yaralamak göz dağı verirse Tayyip'e olur

"HESABI KAPAT IP'Yİ DEĞİŞTİR"

FUATAVNİ: Aynen bizim adam var, Sümeyye ya da fark etmez hepsinin günlük planını biliyoruz, sen hesabı kapat. IP'yi değiştirip ben görüşcem hocayla.
SASLOJAL: tamamdır abi görüşürüz, abi siliyorum.
SASLOJAL: Abi ne diyecektim ne yapcaz o işi
FUATAVNİ F: Oğlum Hoca dedi ki olmadı baktıracaz icabına
SASLOJAL: Abi oha suikast mı kurcaz yuh
FUATAVNİ F: Ayarlayacaz telleri kapat
SASLOJAL: Aynen abi ben diyorum ki mahkemeye verccek ne olcak adam kendi kızını yatırır mı bilmiyorum ama bu yaptıklarımız
FUATAVNİ F: Bulcaz birini ama boş insan olmayacak ölümü göze almış olacak
SASLOJAL: Aynen abi telleri kapattık zaten, yeni hatlar gelecek, o zaman açarız. Hepsinin günlük planını biliyoruz
FUATAVNİ F: Aynen bizim adam var, Sümeyya ya da fark etmez hepsinin günlük planını biliyoruz, sen hesabı kapat İP'yi değiştirip ben görüşcem hocayla
SASLOJAL: Tamamdır abi görüşürüz abi siliyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel-CHP arası suikast diyalogları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN