'Vesayet düzeninin külleri savrulacak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Parlamentodakiler! Niye korkuyorsunuz. Vesayet düzeninin tüm kaleleri ellerinden gidince telaşlandılar. Başkanlık sistemi vesayet düzeninin küllerinin de savrulduğu düzeni başlatacak

'Vesayet düzeninin külleri savrulacak'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ'dan sonra dün Malatya'ya geçti. Erdoğan kahvaltıda buluştuğu Sivil Toplum Örgütleri temsilcilerine bir konuşma yaptı. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan daha sonra Yeni Cami önünde yapılan toplu açılış törenine katılarak vatandaşlara seslendi. Erdoğan'ın Paralel Yapı ve kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik deşifre olan suikast planıyla ilgili sert mesajlar verdiği konuşmasından satırbaşları şöyle:

MİLLETE SORALIM:
Özal 12 Eylül ihtilalinin ardından bir kardelen çiçeği gibi milletin umudu olarak ortaya çıkmıştır. "Başkanlık sistemine geçmemiz gerekir" diyordu. Biz de aynı şeyleri diyoruz. Yeni Türkiye, yeni anayasa, başkanlık sistemi diyoruz. Dün Özal'a diktatör diyerek, Özal'a tek adam heveslisi diyenler bugün aynısını bana söylüyorlar. Ey parlamentodakiler niye korkuyorsunuz? Vesayet düzeninin tüm kaleleri ellerinden gidince telaşlandılar. Başkanlık sistemi vesayet düzeninin küllerinin de savrulduğu düzeni başlatacak. Başkanlık sistemini millete soralım. Millet evet de diyorsa hayır da diyorsa olay bitmiştir. İç güvenlik paketinin geçmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Muhalefet ve Pensilvanya... Öyle ya da böyle bu paket geçecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Vesayet düzeninin külleri savrulacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN