Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklama

Giriş Tarihi: 23.2.2015 20:55 Güncelleme Tarihi: 23.2.2015 22:21
Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklama
Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı.. Bülent Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:


- Parlamento gündeminde olan İç Güvenlik Yasası ile ilgili neler yapılabileceği konusunda bilgi sunuldu. Sanırım bu gece ki görüşmelerle birlikte ilerleme sağlanmış olacaktır. AB Bakanı Volkan Bozkır da kendi alanıyla ilgili bilgiler sundu. Brüksel'de yaptığı, yapacağı temaslar konusunda Bakanlar Kurulu'na bilgi verdi.

- Cumhurbaşkanımız 9 Mart'ta Bakanlar Kurulu'nu toplayacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı anayasal yetkisini kullanmak isteyebilir.

"TBMM'DE NE GARİP BİR KOALİSYON VAR"

- Demirtaş'ın iki maddeyi getirin hemen çıkartalım açıklaması, çok basit ve ucuz bir açıklama. Bu paket bir bütündür. Jandarma ve emniyet teşkilatıyla ilgili konular da var. Günlük hayatı kolaylaştıran nüfus yasasında değişiklikleri de içerisine alan bir düzenlemeden bahsediyoruz.

- Herkes İç Güvenlik Paketi'nin içerisinde ne olduğunu biliyor. Bunun Komisyonda bile görüşülmesi sadece üç gün sürmüştür. Şimdi TBMM'de, ne garip bir koalisyon ki üç parti, birbiriyle hiç uyuşamayacağını, birbiriyle siyasi kararlar alamayacağını düşündüğümüz üç siyasi parti Meclis'te hiç akla gelmedik, İç Tüzük ile yakından uzaktan ilgisi olmayan birtakım hakaretler, eylemler, bağırmalar, yüzlerini kapatmalar, masaları yumruklamalar, birbirlerini ittirmeler... Bütün bunlarla İç Güvenlik Paketi'nin ve bağlı konuların görüşülmesini engellemeye çalışıyorlar.

SUŞ İŞLEMEYİ KENDİSİNE MESLEK EDİNMİŞ ÖRGÜTLER VAR

- Ülkemizin hemen hemen her şehrinde, suç işlemeyi kendisine meslek edinmiş, kendi ideoloji için böyle bir davranıştan farklı bir şey beklenmeyen birtakım suç örgütler var. İsimlerine bakarsanız, alfabenin bütün harfleri de vardır. Sokaktaki insanı katletmeye yönelmiş, ortaya hendekler kazarak, yüzlerini gizleyerek, ellerindeki uzun namlulu silahlarla evleri taramak suretiyle insanların can emniyetini tehlikeye atan hatta yok eden eylemcilere karşı biz her şeyi söyleyebiliriz de HDP ne kadar söyleyebilir kamuoyu takdir etsin. Birbirleriyle aralarında bazen organik bağ bulunan bazen organik bağ olmasa dahi birbirlerini teşvik ve destekleyen bu unsurların getireceğimiz tedbirlere karşı çıkmaktan başka yapacağı bir şey yoktur. HDP'yi bu konuda, olumsuz anlamda söylüyorum, anlayışla karşılayabilirsiniz
- Nasıl olur da MHP, Sayın Bahçeli, partisinin adeta HDP gibi bu kanunu çıkarmamak uğruna yaptıklarına nasıl katlanabilir, nasıl destekleyebilir ve Parlamento'nun kilitlenmesine nasıl müsaade edebilir? Sayın Bahçeli ülkücüleri bile sokağa çıkmaktan men ediyor ki insanlar birbirlerine karşı bir eylem yapıp can ve mal kaybı olmasın diye. Bizim tanıdığımız ve yıllardan beri kendisine saygı duyduğumuz bir insan, Türkiye'nin huzur ve asayişi konusunda hepimizden daha itinalı bulduğumuz bir insan, HDP veya CHP ile nasıl işbirliği yapabilir, bunu anlamak mümkün değil. Bir anamuhalefet partisi, sokak eylemlerine nasıl arka çıkabilir
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu sonrası flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN