Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı sözcüsünden önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda basın açıklaması yapıyor.

Giriş Tarihi: 23.2.2015 13:21 Güncelleme Tarihi: 23.2.2015 14:09
Cumhurbaşkanlığı sözcüsünden önemli açıklamalar
İşte Kalın'ın açıklamalarından önemli satır başları:

- (Süleyman Şah Türbesi'nin tahliyesi operasyonu) Suriye'de kötü giden güvenlik şartlarına karşı son derece başarılı şekilde gerçekleştirildi. Karakola olabilecek muhtemel saldırıy bu operasyonla ortadan kaldırmış bulunmaktayız. Bize ait olan toprak parçasının hukuki statüsünde değişiklik söz konusu değildir.

'ECDAT HATIRASI İÇİN GEREKLİ TÜM ÖNLEMLER ALINDI'

- Bu türbenin yeri daha önce de 2 kez değiştirilmişti. Ecdat hatırasının yaşatılması için gerekli önlemler alındı. Saygı karakolunda görev yapan 38 askeri personelimiz sağ salim ülkemize getirildi. Yalnız kaza sonucu bir askerimiz Halit Avcı şehit oldu. Kendisine Allah'tan rahmen yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
- Operasyonun selameti açısından müttefiklerimize bilgi verildi. Bunun dışında herhangi bir örgüte bilgi verme veya örgütle işbirliği söz konusu değildir.

'TÜRKİYE, IŞİD'E KARŞI BAŞTAN BERİ NET TAVIR SERGİLEDİ'

- Bu tahliye yapılmasaydı ve karakola bir saldırı yapılsaydı çok daha kötü bir tabloyla kartı karşıya kalabilirdik bu operasyonla bu ihtimal ortadan kaldırıldı.

- (Türkiye'nin IŞİD'le mücadelede daha aktif rol oynacağı iddiaları) Türkiye bu konuda baştan beri net tavır almış bir ülkedir. Somut olarak yapılanlara bakılınca daiş terörünün karşılık bulmaması için en fazla gayret gösteren ülke olmuştur. Yabancı savaşılar konusundaki Türkiye tek başına veremez. Bu kadar insan Suriye'ye geçerken 'kendi ülkelerinden ayrıldıkları noktada neden durdurulmuyorlar?' sorusunu sormamız gerekiyor. Burada tam bir eşgüdüm ve koordinasyona her zamankinden çok ihtiyaç var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı sözcüsünden önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN