Fuatavni aylardır biliniyordu

TİB davasında bilirkişi olarak görev yapan adli bilişim uzmanı ve Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Halil Öztürkçi: “Fuatavni’nin kimliği ve gizli yazışmaları aylardır biliniyordu. Fuatavni’nin gizli yazışmaları ABD tarafından verilmiş olabilir. Önümüzdeki dönemde bu yazışmaların devamı gelecektir.”

Giriş Tarihi: 23.2.2015
Fuatavni aylardır biliniyordu
17 Aralık operasyonundan bu yana Pensilvanya örgütünün sosyal medyadaki tetikçisi Fuatavni'yi konuşuyoruz. Polis, yargı ve bürokrasideki paralel örgüt elemanlarının mesajlarını Twitter üzerinden paylaşan Fuatavni, aslında farkında olmadan attığı her adımda Paralel suç örgütü hakkında açılan davaya zemin hazırlıyor.

Peki Fuatavni neden aylardır bulunamıyor? Biliniyor ama uzantılarına ulaşmak için faaliyet göstermesine izin mi veriliyor? Paralel örgütün işlediği bilişim suçları ile nasıl mücadele edilecek?

Bu soruları Telekomünikasyon İdaresi Başkanlığı (TİB) davasında bilirkişi olarak görev yapan ve Paralel medyanın saldırılarına maruz kalan, adli bilişim uzmanı, Bilgi ve Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Halil Öztürkçi'yi sorduk.

Halil Öztürkçi örgütün TİB'den bu yana işlediği bütün bilişim suçlarını SABAH'a anlattı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fuatavni aylardır biliniyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN