Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Sen edep nedir bilir misin Bahçeli?

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 25.2.2015 13:16 Güncelleme Tarihi: 25.2.2015 17:09
Davutoğlu: Sen edep nedir bilir misin Bahçeli?

Başbakan Ahmet Davutoğlu TBMM'de AK Parti grup toplantısında partililere seslendi. Davutoğlu muhalefete sert cevaplar verdi.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Son bir hafta içinde TBMM Genel Kurulu'nda, Genel Kurul'un adabına, edebine, vakarına yakışmayan her türlü saldırıya muhatap oldunuz, hakarete muhatap oldunuz ama hiçbir zaman haya, edep kurallarını terk etmediniz. TBMM'nin vakarını korudunuz, demokrasinin temel ilkelerini korudunuz ve bir kez daha AK Parti gurubu olarak bir destan yazdınız.

Birileri düğmeye bastı, düzenleme Mecils'e gelince birlikte harekete geçtiler. 6-7 Ekim'de 'Devlet nerede?' diye soran MHP'nin, HDP'yle şimdi ittifak yaptığını anlatacağız.

"KAOS YARATMAK İSTİYORLAR"

Otoriterliğin sembolleşmiş partileri HDP ve CHP özgürlükleri savunuyor öyle mi? Özgürlğün teminatı biziz. Bize kimse özgürlük dersi veremez. Hepsinin bir amacı var, 7 Haziran seçimlerine giderken ülkeyi kaosa sokmak.

"BİZ SANDIĞA ÇAĞIRIYORUZ"

Bu yasanın herbir cümlesi, evrensel standartlara uygundur. Molotofkokteyline özgürlük veren bir ülke yok. Sandığa değil, sokağa çağırıyoruz. Biz sandığa çağırıyoruz, sandığa gelin.

Sadece AK Parti'ye değil, Meclis'in manevi şahsiyatına hakaret ediyorlar. Hakaret onlara, edep bize yakışır. Halkı sokağ çağırmak onlara yakışır, halkı sandığa çağırmak bize yakışır.

"MOLOTOFLU SALDIRI OLURSA SORUMLUSU ONLARDIR"

Buradan bütün muhalefet partilerine şimdiden sesleniyorum; eğer bu kanunu engellemeye devam ederlerse, bundan sonra bu kanunun gecikmesi sebebiyle herhangi bir molotofkokteyli saldırısı olursa, maskeli birtakım saldırılar olursa, vandalizm olursa sorumlusu onlardır. Miting meydanlarında kirli ittifakları anlatacağız.

Kadına yönelik her şiddeti önlemeye kararlıyız.

ŞAH FIRAT OPERASYONU

Mirasımızı korumak, askerleri getirmek üzere bir ay önce Genelkurmay'a talimat verdim. Son derece başarılı bir operasyon oldu. Eşzamanlı iki harekatı birden başlattık.

Sayın Bahçeli'ye soruyorum; kaç tane tarihi esere sahip çıktınız, hangi şehitliğe sahip çıktınız.

"SEN EDEP NEDİR BİLİR MİSİN?"

Süleyman Şah Türbesi 1939 ve 1975'te taşınmıştı. Hangi hükümetler vardı? Vatan toprağı elden mi gitmişti? Vatan toprağı satılmış mı olmuştu? Süleyman Şah'ın bulunduğu yer vatan toprağıdır. Eşme'deki karakolun bulunduğu yer Türkiye Cumhuriyeti toprağıdır. Ne eksilme, ne bir azalma olmuştur. Türkeş de Ecevit de doğru yapmıştır. Sayın Bahçeli'nin yaptığı açıklama devlet ahlakına uymamamıştır. Genelkurmay Başkanımızın vatan aşkına ben şahidim.

Şimdi eğer o soruyorsa; 'vatan nedir bilir misin' diye, ben de ona cevaben söylüyorum, acaba Sayın Bahçeli, sen edep nedir bilir misin? Günlerce uykusuz kalarak vatan toprağını savunmak, vatan toprağını bir yerden bir yere nakletmek için çalışan o devlet görevlilerinin karşısında devlet ahlakı nedir bilir misin, devlet adabı nedir bilir misin?Bahçeli özür dilemelidir.

"BU DARBE ÇAĞRISIDIR"

MHP'nin bugün bir açıklaması oldu. Şöyle diyor; 'Genelkurmay başkanları eskiden mahsurlu gördükleri kararlar hakkında siyasi liderliğe karşı koyaacak yürüekliliği gösterirler.' Bu darbe çağrısıdır. TBMM'de parti grubu olan bir parti böyle bir açıklama yapamaz. Bu bir darbe çağrısıdır. Bu eski Türkiye alışkınlığıdır. Genelkurmay Başkanı ve subayları hükümetimizin emrindedir ve hükümetimizin aldığı kararları uygularlar. Yeni Türkiye'de bu çağrılara pabuç bırakmayız.

Türkiye, kimseden izin de istemez, destek de almaz. Tayin edilen vakitte girdiler, tayin edilen vakitte çıktılar.

Faruk Loğoğlu Suriye rejiminin sözcüsüdür. Loğoğlu'nun sarfettiği sözleri Suriye söyleyemedi!

CHP 4 yıldır Esad'ı savunuyor. Kış uykusunu anlarım ama 4 yıl sürmez ki kış uykusu.

TSK onurla görevini yapmaktadır.

Askerlerimiz orada kalsaydı bir askerimizi kaybetseydik, niye orada kaldınız diyeceklerdi. Tek dertleri AK Parti'yi yıpratmak.

Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'yi suçlayan açıklaması Suriye rejiminin yayın organı Sana'ya manşet oldu. Sana yakışır Kılıçdaroğlu.

Türkiye böyle bir operasyon için kimseden izin de istemez destek de almaz.

Dakika sapmadan operasyon planı uygulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Sen edep nedir bilir misin Bahçeli?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN