Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ey Bahçeli! Edep nedir bilir misin?'

Davutoğlu, Özel'e "Vatan dersinden kaçtın mı?" diyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye "Edep nedir bilir misin?" diye sordu

Giriş Tarihi: 26.2.2015
'Ey Bahçeli! Edep nedir bilir misin?'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e "Vatan dersinden kaçtın mı?" diyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye sert sözlerle yanıt verdi. Davutoğlu, "Sayın Bahçeli, sen edep nedir bilir misin? Sayın Özel'e 'Vatan nedir?' diye sorarken dolaylı olarak rahmetli Türkeş'e de sormuş oluyor" dedi. AK Parti grup toplantısında konuşan Davutoğlu şu mesajları verdi:

SAYIN BAHÇELİ SEN EDEP NEDİR BİLİR MİSİN?:
Bahçeli, Genelkurmay Başkanımıza, 'vatan nedir bilir misin' diye sordu. 1939 yılında ilk mekan değişikliği yapıldı iktidarda CHP vardı. Vatan toprağı elden mi gitmişti? 1973'te yeni yere geçiş için karar alındı, Eylül 1975'te törenle Süleyman Şah'ın naaşı nakledildi. Hangi hükümetler var? Eğer vatan toprağı, Ecevit zamanında satılmamışsa, Karakozak'tan Eşme'ye gelirken niye terk edilmiş olsun? Sayın Bahçeli, 'sen vatan nedir bilir misin' diye sorarken dolaylı olarak rahmetli Türkeş'e de sormuş oluyor. Türkeş'in başbakan yardımcısı olduğu dönemde ikinci nakil yapıldı. Bahçeli özür dilemelidir. Ben de ona cevaben söylüyorum, 'Acaba sayın Bahçeli sen edep nedir bilir misin? Günlerce uykusuz kalarak vatan toprağını savunan o devlet görevlilerinin karşısında devlet ahlakı, devlet adabı nedir bilir misin?'

GENÇLERİN BÖLÜNMESİ İHANET:
Fırat Çakıroğlu'nu Ege Üniversitesi'ndeki olaylarda kaybettik. Gençlerimize seslenmek istiyorum. Bu tahriklere karşı birliğinizi muhafaza ediniz. Görüşlerinizi tartışınız. Ama ne olursa olsun şiddete başvurmayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ey Bahçeli! Edep nedir bilir misin?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN