Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Yılmaz, işçilerin sorunlarını dinledi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bir süredir maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan demir çelik işçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 27.2.2015 23:42
Bakan Yılmaz, işçilerin sorunlarını dinledi
Sivas temasları kapsamında Bakan Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen AK Parti Sivas 4'üncü Olağan İl Kadın Kongresi'ne katıldı. Yılmaz burada yaptığı konuşmada, "AK Parti sessiz milyonların sesidir. Gücünü milletten alır bu ülkeyi 21'inci yüzyılına taşıyacak milletin tek umudunu taşıyan parti ve kadroda AK Parti'dir. Bu umudu hep birlikte 21'inci yüzyıla taşıyacağız 2023'ün Türkiyesi'ni daha güçlü yapacağız ve evlatlarımıza aldığımız Türkiye'den daha güçlü bir Türkiye bırakacağız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Son 10 yılda milli geliri üç kattan daha fazla arttıran yoksulluğu azaltan bu ülkeyi gerçek bir sosyal devlet yapan AK Parti dönemini bıkmadan, usanmadan herkese anlatmak lazım demokrasi çıtasını yükselten hem dilinde hem dininde özgürce yaşamasını sağlayan AK Parti dönemini bu millete anlatmak lazım. Şehitlerimizin emaneti olan bu vatanı aldığı halden daha güçlü yapan AK Parti dönemini hafızalara kaydetmek lazım bunu hep beraber başaracağız" dedi.

"KADIN İSTİHDAMINI ARTIRDIK"

AK Parti döneminde kadın istihdamını artırdıklarını söyleyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:
"AK Parti döneminde muhafazakar bir parti döneminde toplumun dışında olup da özel destek verilmesi gereken gruplara yönelik çok büyük faaliyetler yapıldı. Kimdir bunlar kadınlar, engelliler, yoksullar, çocuklar, şehit ve gaziler Cenabı-ı Allah'a hamd olsun söylediğimiz her alanda çok büyük yatırımlar yaptık. Kadın istihdamını artırdık, üniversite mezunu olup da büyün OECD ülkeleri arasında en fazla istihdam oluşturan ülke Türkiye'dir. Yine 2002 genel seçimlerinde parlamento da kadın milletvekili sayısı 24 kadım temsili sayısı yüzde 4.4 iken 2011 seçimlerinde kadın milletvekilleri sayısı 79 yükselmiş kadın temsili sayısı yüzde 14.4'e yükselmiştir. Kadınlarımızı başörtülüyse okula almazlardı, başörtülüyse kamuda çalıştırmazlardı. Ama bu millet beni bunlar temsil etsin diye Ankara'ya gönderdi. 'Kusura bakma millet seni seçer ama bizim kriterlerimize uymuyorsunuz' diye salondan çevrilenler vardı. Hamd olsun bu dönemleri sizlerin desteğiyle beraber aştık ne kadar şükretsek azdır."

DEMİR ÇELİK İŞÇİLERİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Bakan Yılmaz, kongrenin ardından Osmanlı Ocakları Derneği Sivas Şubesi açılışına katıldı. Bakan Yılmaz buradaki programın ardından bir süredir maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle kent meydanında eylem yapan demir çelik işçilerini sendika binasında ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Yılmaz yaptığı konuşmada, "Eylem burada yaparaktan olmaz adam neredeyse orada olur. Burada yapıyorsun oradaki adam duysun diyorsun. Neredeyse adam oradadır anahtarı nerede kaybettiysen orada arayacaksın. İcraya verin fabrikanın arazisi var mı? Sendika ne iş yapar? Bu kadar işçinin temsilcisisiniz. Sendika sizin haklarınızı korumak için var size bilgileri vermeleri gerekir. Arkadaşlar maaşımız bu kadar, bu kadar içerdeyiz bizim bu yolu alabilmemiz için bu fabrikanın şu kadar arazisi var. Bu kadar fabrikanın malzemesi var. Bunla icra yoluyla satışa çıkarsa bu kadar para alırız. Mal varlığı varsa icra yoluyla satılır elinize bir para gelir bu para geldikten sonra ipotekli alacaklı olanlar önceliklidir. İpotekli yoksa işçi alacakları önceliklidir" ifadelerini kullandı. Bakan Yılmaz, ziyaretin ardından karayolu ile Ankara'ya hareket etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yılmaz, işçilerin sorunlarını dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN