53 yi sız işten çıkardı

Giriş Tarihi: 28.2.2015 09:47 Güncelleme Tarihi: 28.2.2015 09:50
Ali Koç 53 işçiyi tazminatsız işten çıkardı

Parayla oynayan işadamı 'Çocuklarımın geleceğinden endişeliyim' dedi. Bir anda emekçi dostu kesildi! İş icraata gelince gerçek yüzünü gösterdi. Fabrikasındaki 53 yi sız işten atarak çalışanlarının geleceğini düşünmedi!

"Çocuklarımın geleceğinden endişeliyim" diyen işadamı , düşük larından şikayet etti. İcraatları ise samimiyetsizliğini gösterdi.

Sendikalaşmaya giden 53 işçinin işine sız son verdi. Türkiye'nin en zenginleri arasında yer alan parayla oynadı. Serveti 8 milyar doları aştı. Koç Holding Yönetim Kurumu Üyesi Ali Koç'un açıklamaları ise şok etti. Kürsüye çıkıp, "2 çocuk sahibi bir baba olarak çocuklarımın geleceğinden endişe duyuyorum" dedi.

Fakirlik edebiyatı yapan Koç'un bu çıkışı, vatandaşı gülmekten kırdı geçirdi. Yeniden sahneye çıkan Koç, bu kez gelir dağılımındaki adaletsizliğe dikkat çekerek, "İşçi ücretleri düşük" dedi. Ancak söyledikleriyle yaptıkları birbiriyle çelişti. Koç Holding'in Çekmeköy'deki merkez fabrikasındaki Divan Pastanesi İmalathanesinde çalışan işçiler çok zor şartlar altında çalışıyordu. Yılbaşı itibariyle maaşlarının düzeleceğini düşünen işçilerin durumlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bunun üzerine işçiler, anayasal haklarını kullanarak Gıda-İş sendikasında örgütlenmeye başladı. Divan Pastaneleri yönetimi ise geçen hafta, hakkını arayan 53 işçiyi tazminatsız işten attı. İşçiler ise çadır kurarak eylem yaptı.

İşçilerden bazıları, "Koç grubu emek hırsızlığı yapıyor" sloganları attı. "Evimize ekmek götüremiyoruz" diyen işçilerin hali ise "işçilerin gelirlerini dert edinen" işadamı Ali Koç'un ikiyüzlüğünü gözler önüne serdi.

Takvim

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Koç 53 işçiyi tazminatsız işten çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN