Batum: Kılıçdaroğlu da dahil hepsine dava açacağım

Giriş Tarihi: 2.3.2015 22:02 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 22:05
Batum: Kılıçdaroğlu da dahil hepsine dava açacağım

'den ihraç edilen Eskişehir Milletvekili , partisinden yeniden adaylık için başvuruda bulunmadığını belirterek "Kılıçdaroğlu da dahil hepsine dava açacağım" dedi.

'den ihraç kararı mahkemece iptal edilen Eskişehir Milletvekili , partisinden yeniden adaylık için başvuruda bulunmadığını belirtti.

"DAVAYI KAZANDIM"

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmasında "Bu kadar haksızlığı, hukuksuzluğu zerre kadar utanmadan yapan, bu hukuksuzluğa göz yuman, kişilerle bir arada siyaset yapmayı, aynı listede yer almayı kendime zul addettiğim için adaylığımı koymadım" diyen Batum, CHP'den ihraç kararına ilişkin açtığı davayı kazandığını, artık bir CHP Milletvekili olduğunu ifade etti.

AMACININ PARTİSİNE GERİ DÖNMEK OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Süheyl Batum, dava açmasındaki nedenin partisine yeniden geri dönmek değil, hiç kimsenin keyfi olarak, hukuksuz bir şekilde ayrımcılığa tabi tutulamayacağını ispat etmek için olduğunu kaydetti.

"ONLARIN HAZIRLADIĞI LİSTEDE YER ALMAYACAĞIM"


Mahkeme kararını aldıktan sonra CHP'den aday olmak için 3 günlük süre bulunduğunu, ancak buna rağmen adaylık başvurusunda bulunmadığını anlatan Batum, "Bu kadar haksızlığı, hukuksuzluğu zerre kadar utanmadan yapan, bu hukuksuzluğa göz yuman, görmezden gelen bu kişilerle bir arada siyaset yapmayı, aynı listede yer almayı kendime zul addettiğim için adaylığımı koymadım. Bu hukuksuzluğu yapan kişiler yönetimde bulunduğu sürece onların hazırladığı listede yer almayacağım" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU DA DAHİL HERKESE DAVA AÇACAK


Batum, siyasal mücadeleye devam edeceğini, bunun tek yolunun milletvekili olmaktan geçmediğini ifade etti. Partisinden ihraç edilmesine yönelik mücadelesinin burada kalmayacağını kaydeden Batum, Genel Başkan da dahil olmak üzere bu süreci kendisine yaşatanlara, kendisini itibarsızlaştırmaya çalışanlara ayrı ayrı dava açacağını açıkladı.

Batum, Vatan Parti'sine üye olacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batum: Kılıçdaroğlu da dahil hepsine dava açacağım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN