Türkiye'nin en iyi haber sitesi

47 bin öğretmen ataması ne zaman hangi kadrolara yapılacak - Öğretmen atamaları 2015

Giriş Tarihi: 3.3.2015 21:03
47 bin öğretmen ataması ne zaman hangi kadrolara yapılacak - Öğretmen atamaları 2015

Meclis, atanamayan öğretmenler için düğmeye bastı ve 47 bin yeni öğretmen ataması için kontenjan açtı. İşte Meclis'e sunulan o tasarı ve detayları...

Hükümet, seçim nedeniyle Meclis'in tatile girmesinden önce atama bekleyen 47 bin öğretmenin atanmasının sağlanabilmesi için yasal düzenleme yaptı. Hükümetin yasa tasarısı bugün Meclis Başkanlığı'na geldi. Hükümetin öğretmenlerin atanmasıyla ilgili yasa tasarısı, Başbakanlık'tan TBMM Başkanlığı'na gönderildi. Seçim nedeniyle tatile girmesinden önce Meclis'e gelen tasarı sürpriz olarak nitelendi. Tasarıda, 1 ile 9 derece arasında 47 bin öğretmen adayı için kadro açılması öngörüldü. Tasarının Meclis'ten geçmesi ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasının ardından 47 bin öğretmen adayının ataması yapılacak.

Hükümet TBMM Başkanlığına 47 bin yeni Öğretmen atanması için kanun tasarısında bulundu. Meclise verilen tasarı ile 47 Bin yeni Öğretmen daha kadroya geçirelecek.

Fakat bu 47 Bin kadronun nasıl ve ne zaman kullanılacağı büyük merak konusu oldu. Kanun tasarısı metninde Nisan veya Ağustos ayında kullanılacağı ile ilgili herhangi bir ibare yok..

MEB'e tahsis edilen 47 Bin kadronun Nisan ve Ağustos'a bölüneceğini tahmin ediliyor.Gelişmeler oldukça siz ziyaretçilerimize anlık son dakika gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz..

İŞTE O TASARI

İŞTE MECLİSE SUNULAN TASARI

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR

KANUN TASARISI

MADDE 1- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 2- (1) Ekli listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ait bölümüne eklenmiştir."

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

LİSTE

KURUMU : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEŞKİLATI : TAŞRA

İHDAS EDİLEN KADROLARIN

SERBEST TUTULAN

TOPLAM

47.000

47.000

SINIFI UNVANI DERECESİ KADRO ADEDİ KADRO ADEDİ

EÖH Öğretmen (1-9) 47.000

TOPLAM 47.000

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin yürütülebilmesi bakımından yeterli personelin istihdam edilmesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu çerçevede, Tasan ile Milli Eğitim Bakanlığına toplam 47.000 adet öğretmen kadrosu ihdas edilmektedir.

MADDE 1- Madde ile; Milli Eğitim Bakanlığına toplam 47.000 adet öğretmen kadrosu ihdas edilmektedir.

MADDE 2- Yürürlük maddesidir.

MADDE 3- Yürütme maddesidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
47 bin öğretmen ataması ne zaman hangi kadrolara yapılacak - Öğretmen atamaları 2015
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN