Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşılama töreninde köpek paniği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov’u resmi törenle karşıladı.

Giriş Tarihi: 4.3.2015 01:54 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 02:07
Karşılama töreninde köpek paniği
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki tören öncesinde, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov'un makam aracı, protokol girişinin önündeki caddeden iki ülkenin bayraklarını taşıyan atlı tören birliği eşlinde Saray'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov'un, platformda yerlerini almasının ardından 21 pare top atışı eşliğinde milli marşlar çalındı. Tarihteki 16 Türk devletini temsil eden üniformalı askerler ve bayrakların önünde yürüyen Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, "Merhaba Asker" diyerek tören birliğini selamladı.

İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Erdoğan ve Berdimuhamedov, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın merdivenlerinde Türkiye ve Türkmenistan bayrakları önünde el sıkışarak, basın mensuplarına poz verdi.

Törene; Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı fikri ışık, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katıldı.

TÖREN ALANINA GİREN KÖPEK KORUMALARA ZOR ANLAR YAŞATTI

Tören sırasında alana giren bir köpek korumalara zor anlar yaşattı. Korumalar tarafından kovalanan köpek gözden kayboldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, baş başa görüşmelerinin ardından, heyetler arası görüşmelere katılacak. Görüşmelerden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamevdov, anlaşmaların imzalanmasının ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov onuruna Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda akşam yemeği verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşılama töreninde köpek paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN